Startliste for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.00
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open - Kort |
|
Udskriftsdato |
20 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 19:02 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.32 |
134 |
3 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
0858AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.56 |
140 |
4 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.98 |
95 |
5 |
Ella Kjær |
2007 |
0764AY |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.43 |
143 |
2 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.97 |
126 |
3 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.64 |
142 |
4 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.80 |
136 |
5 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.83 |
139 |
6 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.76 |
155 |
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.84 |
133 |
3 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.97 |
166 |
4 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.92 |
93 |
5 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.05 |
98 |
6 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.62 |
52 |
2 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.63 |
94 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.30 |
22 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:08.40 |
87 |
5 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.49 |
157 |
6 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.31 |
51 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.67 |
54 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.15 |
147 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.38 |
68 |
5 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.85 |
158 |
6 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:02.92 |
66 |
2 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.84 |
193 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:02.13 |
47 |
4 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.77 |
76 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.85 |
4 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:02.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.82 |
38 |
2 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.09 |
70 |
3 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.57 |
41 |
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.08 |
60 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.21 |
113 |
6 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.37 |
37 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.05 |
40 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
59.70 |
53 |
4 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
59.84 |
77 |
5 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.32 |
85 |
6 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
58.83 |
79 |
2 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
58.46 |
43 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
57.83 |
117 |
4 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
58.31 |
101 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
58.65 |
42 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
59.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.66 |
80 |
2 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.71 |
83 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.87 |
75 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.70 |
86 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
56.72 |
1 |
6 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
57.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|