Startliste for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
02 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 11:14 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
Sophus Raabymagle |
2010 |
1099AB |
SIGMA |
|
25m |
|
283 |
3 |
Daniel Thilker |
2006 |
0605AR |
TRITON B |
|
25m |
|
291 |
4 |
Mathias Jønsson |
2008 |
0861AP |
TRITON B |
|
25m |
|
50 |
5 |
Matthias Sveen |
2010 |
1083AC |
SIGMA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
GTI |
|
25m |
3:42.60 |
13 |
2 |
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
SLAGELSE |
|
25m |
3:24.23 |
303 |
3 |
Valdemar Rudolf Tvedskov |
2008 |
0821AE |
GTI |
|
25m |
3:16.54 |
64 |
4 |
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
SIGMA |
|
25m |
3:21.25 |
42 |
5 |
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
SIGMA |
|
25m |
3:41.16 |
44 |
6 |
Fabian Brandis Rosengaard |
2010 |
1021AB |
SIGMA |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Rasmus Edske |
2007 |
0777AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.64 |
188 |
2 |
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
0757AG |
HILLERØD |
|
25m |
3:01.44 |
183 |
3 |
Emil Nissen |
2006 |
0633AN |
HILLERØD |
|
25m |
3:00.75 |
226 |
4 |
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
0787AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:00.84 |
251 |
5 |
Federico Chiappini |
2008 |
0811AC |
GENTOFTE |
|
25m |
3:03.18 |
118 |
6 |
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
GTI |
|
25m |
3:04.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
KØGE |
|
50m |
2:58.73 |
104 |
2 |
Malthe Sommer |
2009 |
0933AA |
KØGE |
|
50m |
2:48.38 |
199 |
3 |
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
GTI |
|
25m |
2:41.31 |
89 |
4 |
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
KØGE |
|
25m |
2:43.43 |
302 |
5 |
Tristan Hovedskov Nielsen |
2007 |
0741AH |
GTI |
|
25m |
2:57.02 |
66 |
6 |
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
SIGMA |
|
25m |
2:59.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
GTI |
|
25m |
2:39.90 |
138 |
2 |
Anton Magnussen |
2006 |
0619AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:35.38 |
301 |
3 |
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
GTI |
|
25m |
2:31.72 |
227 |
4 |
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
0761AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.14 |
200 |
5 |
Victor Bjørneborg |
2007 |
0729AD |
GTI |
|
50m |
2:37.61 |
198 |
6 |
Mark Dimon |
2006 |
0667AJ |
GTI |
|
25m |
2:41.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:22.64 |
141 |
2 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:18.87 |
58 |
3 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
SIGMA |
|
25m |
2:09.98 |
1 |
4 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:10.29 |
95 |
5 |
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
KØGE |
|
25m |
2:19.88 |
189 |
6 |
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
HILLERØD |
|
25m |
2:23.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|