Program för Tureberg Knatte Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Sollentuna sim & sporthall |
Organizer: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C
|
Final 1 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Felicia Johansson |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Frederica Petterson |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
5 |
|
Alicia Arthur |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 2 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
3 |
|
Anna Olsson |
2010 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
4 |
|
Alice Lyrberg |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Ella Rosengren |
2009 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
6 |
|
Alva Kaas |
2009 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
7 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 3 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Klara Mild |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
2 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
4 |
|
Alma Löfgren |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
6 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
7 |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 4 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
2 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Elly Lundström |
2009 |
TÄBY SIM |
1:10.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
4 |
|
Elin Smeds |
2009 |
VÄSBY SS |
1:02.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
5 |
|
Stella Touma |
2009 |
SKK |
1:06.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
6 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
7 |
|
Emilia Alphjärta |
2010 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 5 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
1 |
|
Bodil Mårtensson |
2010 |
SKK |
1:01.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
2 |
|
Cehline Eklund |
2011 |
VÄSBY SS |
59.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
3 |
|
Lina Almayahi |
2011 |
VÄSBY SS |
59.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
4 |
|
Caroline Herlitz |
2010 |
SKK |
58.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
5 |
|
Emma Larsson |
2009 |
VÄSBY SS |
59.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Alva Östberg |
2010 |
TUREBERG |
59.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
7 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
SKK |
1:00.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 6 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
1 |
|
kajsa Averstad Rastner |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
58.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
2 |
|
Julienne Falk |
2011 |
VÄSBY SS |
57.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Elma Butti |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
56.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
4 |
|
Hedda Broström |
2010 |
ÄLVSJÖ SF |
54.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
5 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
SKK |
55.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Isabella Billter |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
56.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
|
Nellie Österberg |
2009 |
VÄSBY SS |
58.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 7 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
VÄSBY SS |
54.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
2 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
SKK |
53.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
51.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
4 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
SKK |
51.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
5 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
VÄSBY SS |
51.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
6 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
VÄSBY SS |
52.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
7 |
|
Ida Renholm |
2010 |
VÄSBY SS |
54.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 8 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
1 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
VÄSBY SS |
50.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
2 |
|
Isa Modig |
2008 |
UPSALA S |
50.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
|
Nina Wang |
2008 |
TÄBY SIM |
49.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
TÄBY SIM |
49.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
5 |
|
Moa Malmström |
2009 |
VÄSBY SS |
49.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
6 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
TÄBY SIM |
50.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
7 |
|
Agnes Ljungberg |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
50.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 9 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1 |
|
Alva Björk |
2008 |
TÄBY SIM |
49.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
2 |
|
Mira Berg Byström |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
48.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
TÄBY SIM |
47.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
4 |
|
Ester von Goës |
2008 |
TÄBY SIM |
47.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
DANDERYD |
47.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
6 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
48.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
DANDERYD |
48.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 10 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
1 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
TÄBY SIM |
47.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Signe Roos |
2009 |
DANDERYD |
46.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
3 |
|
Emma Tapper |
2008 |
UPSALA S |
46.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
4 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
UPSALA S |
45.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
VÄSBY SS |
45.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
6 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
46.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
7 |
|
Lykke Palmborg |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
46.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 11 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1 |
|
Elin Borgman |
2008 |
SKK |
44.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
TÄBY SIM |
44.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
3 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
43.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
4 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
42.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
43.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
6 |
|
Elise Hall |
2008 |
UPSALA S |
44.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
44.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 12 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
TUREBERG |
42.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
42.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Elin Javehed |
2009 |
TÄBY SIM |
42.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
4 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
TÄBY SIM |
42.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
42.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
42.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
TÄBY SIM |
42.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C |
Final 13 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
1 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
VÄSBY SS |
41.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
SKK |
40.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
3 |
|
Saga Johansson |
2008 |
VÄSBY SS |
40.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
38.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Alma Brorson |
2008 |
SKK |
39.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
6 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
40.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
7 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
VÄSBY SS |
40.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 09:18:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|