Startliste for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
STT Efterårsstævne 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
371 |
3 |
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
1055AF |
VEST |
|
25m |
|
410 |
4 |
Liam Diaz-Hirsvang |
2009 |
0939BC |
VEST |
|
25m |
|
401 |
5 |
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
0941BC |
VEST |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
0 |
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
126 |
1 |
Benjamin Nygaard |
2010 |
1035AF |
GSK |
|
25m |
|
353 |
2 |
Andreas Vogter |
2007 |
0769AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
361 |
3 |
Villum Nygaard |
2011 |
1147AC |
VEST |
|
25m |
|
134 |
4 |
Louie Brammer Rasmussen |
2011 |
1139AC |
GSK |
|
25m |
2:36.41 |
404 |
5 |
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
0943BC |
VEST |
|
25m |
|
329 |
6 |
Emil Harpøth |
2008 |
0889AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
|
131 |
7 |
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
1141AC |
GSK |
|
25m |
|
132 |
8 |
Oliver Krogh |
2011 |
1133AC |
GSK |
|
25m |
|
367 |
9 |
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
VEST |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
0 |
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:28.66 |
221 |
1 |
Gustav Holm |
2009 |
0953AG |
AIF |
|
25m |
2:05.17 |
145 |
2 |
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
GSK |
|
25m |
2:00.21 |
414 |
3 |
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
VEST |
|
25m |
1:57.73 |
144 |
4 |
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
GSK |
|
25m |
1:55.24 |
416 |
5 |
Ronas Cetinkaya |
2010 |
1007AB |
VEST |
|
25m |
1:55.81 |
366 |
6 |
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
VEST |
|
25m |
1:58.12 |
399 |
7 |
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
VEST |
|
25m |
2:02.76 |
272 |
8 |
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:14.53 |
133 |
9 |
Nohr Kure |
2011 |
1137AC |
GSK |
|
25m |
2:36.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
0 |
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:45.15 |
269 |
1 |
Mads Friis Andersen |
2009 |
0945BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:40.81 |
267 |
2 |
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:35.26 |
337 |
3 |
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:29.94 |
391 |
4 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
0871AD |
VEST |
|
25m |
1:28.84 |
263 |
5 |
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:28.94 |
408 |
6 |
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
0907AE |
VEST |
|
25m |
1:33.98 |
271 |
7 |
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:35.72 |
338 |
8 |
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:42.76 |
293 |
9 |
Felix Frederiksen |
2007 |
0793AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:51.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
0 |
Alexander Juul Lorenzen |
2009 |
0919AB |
VEST |
|
25m |
1:28.10 |
291 |
1 |
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:26.25 |
150 |
2 |
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
GSK |
|
25m |
1:25.67 |
356 |
3 |
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:22.48 |
159 |
4 |
Peter Emil Dyhr |
2008 |
0897AD |
GSK |
|
25m |
1:21.64 |
347 |
5 |
Hans-August Wessel |
2007 |
0755AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:21.91 |
122 |
6 |
Theodor Kongstad |
2006 |
0613AE |
HASLEV |
|
25m |
1:24.77 |
152 |
7 |
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
GSK |
|
25m |
1:25.72 |
268 |
8 |
Lukas Hitlev |
2007 |
0707AL |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:27.56 |
402 |
9 |
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
VEST |
|
25m |
1:28.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
0 |
Karl-Johan Brandt |
2006 |
0689AR |
SOLRØD |
|
25m |
1:20.73 |
348 |
1 |
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.45 |
244 |
2 |
William Bugge |
2008 |
0899AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:18.69 |
342 |
3 |
Nathan Kongstad |
2007 |
0795AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.41 |
314 |
4 |
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.97 |
161 |
5 |
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
GSK |
|
25m |
1:15.44 |
154 |
6 |
Daniel Holger Dyhr |
2008 |
0833AE |
GSK |
|
25m |
1:16.96 |
304 |
7 |
Nicklas Hampe |
2004 |
0461AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:19.23 |
151 |
8 |
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
GSK |
|
25m |
1:20.09 |
113 |
9 |
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
HASLEV |
|
25m |
1:20.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
0 |
Jakob Bagge Møller |
2006 |
0605AK |
SK-SYD |
|
25m |
1:13.76 |
7 |
1 |
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
SOLRØD |
|
25m |
1:10.62 |
202 |
2 |
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
FARUM |
|
50m |
1:08.76 |
290 |
3 |
Anders Andresen |
2006 |
0645AN |
SK-SYD |
|
25m |
1:07.33 |
251 |
4 |
Victor Schnabelrauch |
2003 |
0331AS |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:06.22 |
22 |
5 |
Andreas Hausner |
1999 |
9903AS |
NAKSKOV |
|
50m |
1:06.36 |
112 |
6 |
Laurits Thøfner |
2004 |
0417AM |
HASLEV |
|
25m |
1:08.33 |
305 |
7 |
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
SK-SYD |
|
25m |
1:10.41 |
252 |
8 |
Christian Skriver |
2004 |
0487AR |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:10.67 |
203 |
9 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
1:13.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
0 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:04.44 |
93 |
1 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.87 |
311 |
2 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
59.76 |
184 |
3 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
57.37 |
31 |
4 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
25m |
56.06 |
281 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
56.97 |
2 |
6 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
25m |
58.80 |
139 |
7 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
1:00.14 |
249 |
8 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:03.30 |
204 |
9 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
1:05.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
0 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:03.52 |
284 |
1 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:01.72 |
111 |
2 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
HASLEV |
|
25m |
59.55 |
318 |
3 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
50m |
57.16 |
372 |
4 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
55.42 |
289 |
5 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
56.92 |
274 |
6 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
58.56 |
309 |
7 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:00.13 |
294 |
8 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:03.17 |
177 |
9 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:05.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
0 |
Emil Strandquist |
2005 |
0549AE |
AIF |
|
25m |
1:03.35 |
206 |
1 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
25m |
1:01.34 |
167 |
2 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
25m |
59.01 |
310 |
3 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
0509AI |
SK-SYD |
|
25m |
57.04 |
4 |
4 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
54.39 |
119 |
5 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
HASLEV |
|
25m |
56.34 |
168 |
6 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
50m |
58.13 |
26 |
7 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
25m |
59.78 |
286 |
8 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:02.08 |
253 |
9 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:05.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|