Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
399 |
|
Nico Palotie |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1992 |
92A391 |
50m |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
701 |
|
Anders Kilen |
Gladsaxe Svømmeklub |
1975 |
7531AA |
50m |
25.50 |
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Rasmus Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8983AB |
50m |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
391 |
|
Antti Korri |
Kokkolan Uimaseura |
1992 |
92A138 |
50m |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
303 |
|
Igor Korolev |
Cetus Espoo |
1985 |
85A178 |
50m |
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
90 |
|
Johan Carlén |
Täby Sim |
1976 |
AB9576 |
50m |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
715 |
|
Konstatin Bogdanov |
Neva Stars |
1981 |
|
50m |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
294 |
|
Kimmo Gadding |
Cetus Espoo |
1982 |
82A094 |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
66 |
|
Håkan Agnell |
Simklubben Neptun |
1970 |
AA7770 |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
265 |
|
Michael Smee |
Cetus Espoo |
1980 |
80A012 |
50m |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
700 |
|
Sebastian Svrsek |
Gladsaxe Svømmeklub |
1992 |
9201AM |
50m |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
595 |
|
Ville Lindfors |
Vanders |
1976 |
76A013 |
50m |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
645 |
|
Erik Löfgren-Bengtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1989 |
AP4789 |
50m |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Andreas Welander |
Danderyds Simförening |
1985 |
AE5385 |
50m |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
363 |
|
Janne Kekkonen |
Swimming Jyväskylä |
1989 |
89A084 |
50m |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
713 |
|
Anton Afonin |
Neva Stars |
1978 |
|
50m |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
453 |
|
Pasi Rönkkö |
S.C. Pingviinit |
1970 |
70A148 |
50m |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
579 |
|
Lari Sirnelä |
Speedo Masters Finland |
1982 |
82A107 |
50m |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
120 |
|
Jussi Kujala |
Helsingfors Simsällskap |
1980 |
80A110 |
50m |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
392 |
|
Kaleva Latvala |
Kokkolan Uimaseura |
1984 |
84A039 |
50m |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
21 |
|
Oscar Åkesson |
Simklubben Sydsim |
1977 |
AB0977 |
50m |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
68 |
|
Ola Selvrenius |
Simklubben Neptun |
1966 |
AB0766 |
50m |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
646 |
|
Per Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1971 |
AA6371 |
50m |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
56 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
772 |
|
Pekka Koskinen |
Hyvinkään Uimaseura |
1978 |
78A127 |
50m |
26.81 |
|
|
|
|
|
26 |
263 |
|
Valtteri Rahkonen |
Cetus Espoo |
1975 |
75A000 |
50m |
26.85 |
|
|
|
|
|
27 |
358 |
|
Lauri Vilhunen |
Varkauden Uimarit |
1985 |
85A080 |
50m |
26.87 |
|
|
|
|
|
28 |
52 |
|
Emil Møhl |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1994 |
9413AC |
50m |
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
738 |
|
Geir Inge Rimmereide |
Stord Kappsymjarlag |
1970 |
|
50m |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
30 |
739 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
Stord Kappsymjarlag |
1969 |
|
50m |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
31 |
273 |
|
Tero Pyrhönen |
Cetus Espoo |
1972 |
72A010 |
50m |
27.11 |
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Gustaf Toll |
Danderyds Simförening |
1985 |
AD9585 |
50m |
27.16 |
|
|
|
|
|
33 |
649 |
|
Stefan Behring |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1974 |
AB1974 |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
34 |
580 |
|
Tommi Kähkönen |
Speedo Masters Finland |
1970 |
70A157 |
50m |
27.22 |
|
|
|
|
|
35 |
170 |
|
Jari Mäkäläinen |
Helsingin Uimarit |
1986 |
86A048 |
50m |
27.28 |
|
|
|
|
|
36 |
445 |
|
Mikko Porali |
S.C. Pingviinit |
1971 |
71A014 |
50m |
27.34 |
|
|
|
|
|
37 |
442 |
|
Lasse Parkkamäki |
S.C. Pingviinit |
1991 |
91A169 |
50m |
27.40 |
|
|
|
|
|
38 |
24 |
|
Dan Ole Johansen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1960 |
6075AA |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
329 |
|
Tomi Miettinen |
Kuopion Uimaseura |
1986 |
86A014 |
50m |
27.59 |
|
|
|
|
|
40 |
578 |
|
Tapio Mäkitalo |
Speedo Masters Finland |
1970 |
70A137 |
50m |
27.61 |
|
|
|
|
|
41 |
348 |
|
Jari Johansson |
Lappeenrannan Uimarit |
1977 |
77A047 |
50m |
27.62 |
|
|
|
|
|
42 |
347 |
|
Juha Silventoinen |
Lappeenrannan Uimarit |
1993 |
93A723 |
50m |
27.65 |
|
|
|
|
|
43 |
297 |
|
Ville Alopaeus |
Cetus Espoo |
1971 |
71A065 |
50m |
27.66 |
|
|
|
|
|
44 |
173 |
|
Antti Koskela |
Helsingin Uimarit |
1982 |
82A125 |
50m |
27.90 |
|
|
|
|
|
45 |
272 |
|
Aki Jormanainen |
Cetus Espoo |
1977 |
77A009 |
50m |
27.92 |
|
|
|
|
|
46 |
53 |
|
Andrea Bondi |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8995AF |
50m |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
376 |
|
Tuomas Virtanen |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
27.96 |
|
|
|
1992 |
92B125 |
|
|
|
|
48 |
457 |
|
Mikko Viitala |
S.C. Pingviinit |
|
|
50m |
28.06 |
|
|
|
1962 |
62A065 |
|
|
|
|
49 |
575 |
|
Kai Poutanen |
Speedo Masters Finland |
|
|
50m |
28.15 |
|
|
|
1980 |
80A062 |
|
|
|
|
50 |
116 |
|
Mika Meller |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
28.17 |
|
|
|
1967 |
67A037 |
|
|
|
|
51 |
593 |
|
Juha-Pekka Iivonen |
Uinti Imatra |
|
|
50m |
28.22 |
|
|
|
1959 |
59A042 |
|
|
|
|
52 |
596 |
|
Mikko Arponen |
Vanders |
|
|
50m |
28.30 |
|
|
|
1980 |
80A030 |
|
|
|
|
53 |
572 |
|
Petri Heikkilä |
Speedo Masters Finland |
|
|
50m |
28.31 |
|
|
|
1960 |
60A029 |
|
|
|
|
54 |
119 |
|
Jon Berndtsson |
Helsingfors Simsällskap |
1976 |
76A088 |
50m |
28.41 |
|
|
|
|
|
55 |
647 |
|
Lars Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1961 |
AA5561 |
50m |
28.53 |
|
|
|
|
|
56 |
537 |
|
Markus Salmela |
Gamla Polare urheiluseura |
1983 |
83A063 |
50m |
28.59 |
|
|
|
|
|
57 |
563 |
|
Juho Uusitorppa |
Uintiklubi Nereus |
1994 |
94A368 |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
58 |
763 |
|
Antti Kuisma |
Järvenpään Uintiklubi ry |
2000 |
76A101 |
50m |
28.73 |
|
|
|
|
|
59 |
254 |
|
Sami Tuhkanen |
Tuusulan Uimaseura ry |
1973 |
73A033 |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
60 |
503 |
|
Esa Päätalo |
Oulun Uinti 1906 |
1965 |
65A041 |
50m |
28.79 |
|
|
|
|
|
61 |
380 |
|
Jukka Parviainen |
Swimming Jyväskylä |
1974 |
74A080 |
50m |
28.81 |
|
|
|
|
|
62 |
334 |
|
Matias Murole |
Kuopion Uimaseura |
1971 |
71A064 |
50m |
28.96 |
|
|
|
|
|
63 |
64 |
|
Eric Sjöström |
Lidingö Simklubb |
1959 |
AA1759 |
50m |
29.04 |
|
|
|
|
|
64 |
688 |
|
Elvar Níelsson |
Sunddeild Breiðabliks |
1974 |
|
50m |
29.04 |
|
|
|
|
|
65 |
12 |
|
Mats Örth |
Helsingborgs Simsällskap |
1955 |
AA7355 |
50m |
29.06 |
|
|
|
|
|
66 |
407 |
|
Petter Karjaluoto |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1984 |
84A083 |
50m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
804 |
|
Alexander Mills |
Hamar |
1951 |
|
50m |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
68 |
450 |
|
Mika Pöyhölä |
S.C. Pingviinit |
1966 |
66A052 |
50m |
29.29 |
|
|
|
|
|
69 |
633 |
|
Federico Barbano |
Swimming Team Rauma |
1989 |
89A536 |
50m |
29.31 |
|
|
|
|
|
70 |
301 |
|
Aki Kattelus |
Cetus Espoo |
1972 |
72A078 |
50m |
29.31 |
|
|
|
|
|
71 |
11 |
|
Björn Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
1958 |
AA8958 |
50m |
29.32 |
|
|
|
|
|
72 |
454 |
|
Markku Viitala |
S.C. Pingviinit |
1963 |
63A069 |
50m |
29.34 |
|
|
|
|
|
73 |
751 |
|
Ola Nrdmann |
Bergen og Omegn Masters |
1990 |
|
50m |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
74 |
664 |
|
Aleksandr Krolov |
Meisterujumise U-Klubi |
1962 |
|
50m |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
75 |
782 |
|
Aleksandr KRÕLOV |
Meisterujumise U-Klubi |
1962 |
|
50m |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
76 |
711 |
|
Sergey Frolov |
Neva Stars |
1964 |
|
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
77 |
67 |
|
Ulf Gabrielsson |
Simklubben Neptun |
1948 |
AA9148 |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
78 |
349 |
|
Markku Mäki-Hokkonen |
Lappeenrannan Uimarit |
1970 |
70A140 |
50m |
29.75 |
|
|
|
|
|
79 |
710 |
|
Sergey Skorobogatov |
Neva Stars |
1962 |
|
50m |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
80 |
562 |
|
Vesa Kälviäinen |
SUH |
1968 |
68A054 |
50m |
29.93 |
|
|
|
|
|
81 |
530 |
|
Arto Katajamäki |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1972 |
72A063 |
50m |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
560 |
|
Sami Kähkönen |
Hydra Platypus |
1969 |
69A059 |
50m |
29.95 |
|
|
|
|
|
83 |
10 |
|
Robert Jakubek |
Helsingborgs Simsällskap |
1959 |
AB1559 |
50m |
29.95 |
|
|
|
|
|
84 |
9 |
|
Bo Almqvist |
Helsingborgs Simsällskap |
1958 |
AA3358 |
50m |
29.96 |
|
|
|
|
|
85 |
754 |
|
Gennadii Sizikov |
Mad Wave Viipuri |
1963 |
|
50m |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
86 |
28 |
|
Pär Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
1973 |
AB6773 |
50m |
30.00 |
|
|
|
|
|
87 |
455 |
|
Janne Moilanen |
S.C. Pingviinit |
1977 |
77A114 |
50m |
30.02 |
|
|
|
|
|
88 |
478 |
|
Mauri Elokoski |
Uinti-Vakka |
1989 |
89A097 |
50m |
30.08 |
|
|
|
|
|
89 |
352 |
|
Ensio Vatanen |
Brahean Uimarit |
1964 |
64A062 |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
90 |
327 |
|
Matti Hurula |
Kuopion Uimaseura |
1961 |
61A002 |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
91 |
643 |
|
Atte Varis |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
1974 |
74A078 |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
8 |
|
Magnus Svensson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
30.20 |
|
|
|
1962 |
AB0562 |
|
93 |
279 |
|
Simo-Pekka Torsti |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
30.24 |
|
|
|
1960 |
60A013 |
|
94 |
497 |
|
Timo Siika-aho |
Oulun Lohet |
|
|
50m |
30.36 |
|
|
|
1968 |
68A027 |
|
95 |
744 |
|
Rolf Martin Breisnes |
Sogndal IL |
|
|
50m |
30.50 |
|
|
|
1965 |
|
|
96 |
331 |
|
Markku Korhonen |
Kuopion Uimaseura |
|
|
50m |
30.61 |
|
|
|
1969 |
69A045 |
|
97 |
371 |
|
Jukka Pellinen |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
30.62 |
|
|
|
1967 |
67A040 |
|
98 |
249 |
|
Jyrki Ikonen |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
50m |
30.68 |
|
|
|
1964 |
64A016 |
|
99 |
531 |
|
Jussi Kanste |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
50m |
30.79 |
|
|
|
1966 |
66A091 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
730 |
|
Glen Bengsson |
Göteborg Sim |
1949 |
AA1349 |
50m |
30.80 |
|
|
|
|
|
101 |
676 |
|
Finnbjörn Aðalheiðarson |
Sundfélagið Ægir |
1969 |
|
50m |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
102 |
505 |
|
Jaakko Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
1963 |
63A066 |
50m |
30.88 |
|
|
|
|
|
103 |
632 |
|
Joonas Tapiovaara |
Swimming Team Rauma |
1976 |
76A114 |
50m |
30.98 |
|
|
|
|
|
104 |
634 |
|
Daniele David |
Swimming Team Rauma |
1989 |
89A537 |
50m |
30.98 |
|
|
|
|
|
105 |
429 |
|
Ville-Pekka Pirilä |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1978 |
78A115 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
106 |
631 |
|
Saku Ailanen |
Swimming Team Rauma |
1975 |
75A124 |
50m |
31.14 |
|
|
|
|
|
107 |
65 |
|
Carl Magnus Helin |
Lidingö Simklubb |
1976 |
AB3376 |
50m |
31.25 |
|
|
|
|
|
108 |
462 |
|
Vesa Perttula |
S.C. Pingviinit |
1981 |
81A106 |
50m |
31.36 |
|
|
|
|
|
109 |
488 |
|
Tommi Kahlos |
Aurajoen Uinti Ry |
1978 |
78A131 |
50m |
31.42 |
|
|
|
|
|
110 |
215 |
|
Teemu Smalin |
Simmis Wanda ry |
1977 |
77A137 |
50m |
31.45 |
|
|
|
|
|
111 |
508 |
|
Miikka Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
1977 |
77A112 |
50m |
31.48 |
|
|
|
|
|
112 |
57 |
|
Anders Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9247AI |
50m |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
69 |
|
Paul Westerberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1961 |
AB9761 |
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
87 |
|
Nils Wahlberg |
Stockholmspolisens IF SF |
1943 |
AA9143 |
50m |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
516 |
|
Lauri Multanen |
Tornion Uimaseura |
1959 |
59A032 |
50m |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
547 |
|
Jaakko Yrjö-Koskinen |
ORCA Helsinki |
1959 |
59A053 |
50m |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
605 |
|
Vesa Routarinne |
Vanders |
1959 |
59A059 |
50m |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
606 |
|
Jari Tammisto |
Vanders |
1960 |
60A064 |
50m |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
602 |
|
Janne Alanne |
Vanders |
1970 |
70A154 |
50m |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
37 |
|
Øyvind Røed |
Larvik SK |
1963 |
M291163 ØYV01 |
50m |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
274 |
|
Juha Pakkanen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
32.30 |
|
|
|
1960 |
60A010 |
|
122 |
761 |
|
Jens Halgreen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
32.47 |
|
|
|
1954 |
5401AA |
|
123 |
598 |
|
Arvo Musikka |
Vanders |
|
|
50m |
32.54 |
|
|
|
1959 |
59A054 |
|
124 |
510 |
|
Heikki Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
32.55 |
|
|
|
1968 |
68A085 |
|
125 |
682 |
|
Guðmundur Björnsson |
Sunddeild Breiðabliks |
|
|
50m |
32.56 |
|
|
|
1975 |
1804754 519 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
460 |
|
Heikki Kultala |
S.C. Pingviinit |
1979 |
79A113 |
50m |
32.57 |
|
|
|
|
|
127 |
370 |
|
Seppo Hytönen |
Swimming Jyväskylä |
1956 |
56A024 |
50m |
32.57 |
|
|
|
|
|
128 |
556 |
|
Rami Laakso |
Hydra Platypus |
1968 |
68A006 |
50m |
32.62 |
|
|
|
|
|
129 |
40 |
|
Pål Brage Gundersen |
Asker SK |
1981 |
1031610 2 |
50m |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
360 |
|
Heikki Pykäläinen |
Swimming Jyväskylä |
1952 |
52A003 |
50m |
32.85 |
|
|
|
|
|
131 |
604 |
|
Niko Rantsi |
Vanders |
1968 |
68A084 |
50m |
32.91 |
|
|
|
|
|
132 |
305 |
|
Pavel Kobychev |
Cetus Espoo |
1971 |
71A080 |
50m |
32.93 |
LAT |
|
133 |
704 |
|
Alexander Kharchenko |
Neva Stars |
1947 |
|
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
134 |
425 |
|
Teemu Rintala |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1974 |
74A027 |
50m |
33.03 |
|
|
|
|
|
135 |
283 |
|
Timo Teponoja |
Cetus Espoo |
1955 |
55A007 |
50m |
33.04 |
|
|
|
|
|
136 |
125 |
|
Sami-Petteri Pitkänen |
Helsingfors Simsällskap |
1975 |
75A127 |
50m |
33.11 |
|
|
|
|
|
137 |
451 |
|
Tommi Halima |
S.C. Pingviinit |
1973 |
73A044 |
50m |
33.11 |
|
|
|
|
|
138 |
199 |
|
Tatu Kuosa |
Simmis Wanda ry |
1991 |
91A029 |
50m |
33.12 |
|
|
|
|
|
139 |
77 |
|
Eric Brandelius |
Västerås Simsällskap |
1949 |
AA8149 |
50m |
33.14 |
|
|
|
|
|
140 |
430 |
|
Timo Piispanen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1968 |
68A072 |
50m |
33.20 |
|
|
|
|
|
141 |
431 |
|
Teemu Vuorinen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1975 |
75A105 |
50m |
33.30 |
|
|
|
|
|
142 |
80 |
|
Håkan Quist |
Västerås Simsällskap |
1961 |
AB4361 |
50m |
33.31 |
|
|
|
|
|
143 |
367 |
|
Ilkka Keskinen |
Swimming Jyväskylä |
1952 |
52A010 |
50m |
33.37 |
|
|
|
|
|
144 |
76 |
|
Lars Ekdahl |
Västerås Simsällskap |
1954 |
AA3154 |
50m |
33.47 |
|
|
|
|
|
145 |
218 |
|
Marko Enberg |
Simmis Wanda ry |
1970 |
70A172 |
50m |
33.69 |
|
|
|
|
|
146 |
409 |
|
Timo Hanhimäki |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1966 |
66A099 |
50m |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
781 |
|
Peter Herzig |
Schwimmklub Bern |
1980 |
|
50m |
33.76 |
|
|
|
|
|
|
148 |
373 |
|
Esa Mangeloja |
Swimming Jyväskylä |
1968 |
68A082 |
50m |
33.93 |
|
|
|
|
|
149 |
458 |
|
Jukka Tihinen |
S.C. Pingviinit |
1956 |
56A045 |
50m |
33.95 |
|
|
|
|
|
150 |
296 |
|
Sami Uitti |
Cetus Espoo |
1971 |
71A058 |
50m |
33.99 |
|
|
|
|
|
151 |
483 |
|
Pertti Rasilainen |
Aurajoen Uinti Ry |
1964 |
64A027 |
50m |
34.23 |
|
|
|
|
|
152 |
251 |
|
Taito Pöysti |
Tuusulan Uimaseura ry |
1956 |
56A026 |
50m |
34.27 |
|
|
|
|
|
153 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
1937 |
37A002 |
50m |
34.30 |
|
|
|
|
|
154 |
359 |
|
Timo Rastas |
Varkauden Uimarit |
1976 |
76A117 |
50m |
34.42 |
|
|
|
|
|
155 |
446 |
|
Heikki Asell |
S.C. Pingviinit |
1947 |
47A007 |
50m |
34.42 |
|
|
|
|
|
156 |
428 |
|
Matti Kanervo |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1973 |
73A059 |
50m |
34.76 |
|
|
|
|
|
157 |
357 |
|
Markku Makkonen |
Savonlinnan Uimaseura |
1948 |
48A011 |
50m |
34.76 |
|
|
|
|
|
158 |
335 |
|
Mika Forsell |
Kuopion Uimaseura |
1970 |
70A168 |
50m |
34.87 |
|
|
|
|
|
159 |
683 |
|
Birgir Gíslason |
Sunddeild Breiðabliks |
1966 |
1502665 489 |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
395 |
|
Markku Piiroinen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1960 |
60A000 |
50m |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
667 |
|
Ossi Vallemaa |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
35.32 |
|
|
|
1954 |
|
|
|
|
|
162 |
705 |
|
Vladimir Nefedov |
Neva Stars |
|
|
50m |
35.50 |
|
|
|
1949 |
|
|
|
|
|
163 |
344 |
|
Matti Kurki |
Lahden Kaleva |
|
|
50m |
35.60 |
|
|
|
1975 |
75A114 |
|
|
|
|
164 |
79 |
|
Peter Karlsson |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
36.45 |
|
|
|
1963 |
AB0563 |
|
|
|
|
165 |
192 |
|
Esko Turunen |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
50m |
36.80 |
|
|
|
1955 |
55A021 |
|
|
|
|
166 |
400 |
|
Heikki Räsänen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
50m |
37.07 |
|
|
|
1951 |
51A014 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
678 |
|
Sigurbjörn Einarsson |
Sundfélagið Ægir |
1952 |
2811522 899 |
50m |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
592 |
|
Esa Ihalainen |
Uinti Imatra |
1954 |
54A022 |
50m |
37.30 |
|
|
|
|
|
169 |
211 |
|
Matti Alpola |
Simmis Wanda ry |
1953 |
53A019 |
50m |
37.34 |
|
|
|
|
|
170 |
191 |
|
Mauri Ekholm |
Riihimäen Uimaseura |
1943 |
43A000 |
50m |
37.56 |
|
|
|
|
|
171 |
448 |
|
Rafik Neuman |
S.C. Pingviinit |
1948 |
48A012 |
50m |
37.89 |
|
|
|
|
|
172 |
369 |
|
Juha Parviainen |
Swimming Jyväskylä |
1945 |
45A011 |
50m |
38.32 |
|
|
|
|
|
173 |
423 |
|
Pekka Sortila |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1935 |
35A004 |
50m |
39.05 |
|
|
|
|
|
174 |
282 |
|
Juha Koski |
Cetus Espoo |
1942 |
42A003 |
50m |
39.16 |
|
|
|
|
|
175 |
518 |
|
Heikki Posio |
Kempeleen Pyrintö |
1963 |
63A012 |
50m |
39.74 |
|
|
|
|
|
176 |
271 |
|
Matti Väätänen |
Cetus Espoo |
1947 |
47A002 |
50m |
40.84 |
|
|
|
|
|
177 |
364 |
|
Markku Ikkala |
Swimming Jyväskylä |
1947 |
47A005 |
50m |
42.74 |
|
|
|
|
|
178 |
291 |
|
Pentti Keränen |
Cetus Espoo |
1935 |
35A005 |
50m |
44.77 |
|
|
|
|
|
179 |
270 |
|
Martti Lahti |
Cetus Espoo |
1937 |
37A000 |
50m |
46.25 |
|
|
|
|
|
180 |
121 |
|
Perttu Salmenhaara |
Helsingfors Simsällskap |
1977 |
77A111 |
50m |
46.89 |
|
|
|
|
|
181 |
441 |
|
Tenho Hietanen |
S.C. Pingviinit |
1944 |
44A006 |
50m |
52.27 |
|
|
|
|
|
182 |
422 |
|
Sauli Uusi-Kokko |
Kauhajoen Karhu |
1933 |
33A005 |
50m |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
183 |
100 |
|
Karl-Gustav Max Lönnberg |
Helsingfors Simsällskap |
1942 |
42A001 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
184 |
494 |
|
Petri Juka |
Oulun Lohet |
1983 |
83A049 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
185 |
539 |
|
Joonas Valkama |
Gladius Kirkkonummi |
1988 |
88A370 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
186 |
379 |
|
Otto Kaipio |
Swimming Jyväskylä |
1978 |
78A145 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
187 |
546 |
|
Eetu Rahikainen |
ORCA Helsinki |
1979 |
79A080 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
188 |
540 |
|
Jussi Kyröhonka |
ORCA Helsinki |
1979 |
79A012 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
189 |
778 |
|
Hans Leidenius |
Gladius Kirkkonummi |
1929 |
29A000 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
190 |
544 |
|
Martti Näsäkkälä |
ORCA Helsinki |
1978 |
78A062 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
191 |
538 |
|
Joonas Harjukallio |
Gladius Kirkkonummi |
1987 |
87A275 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
192 |
780 |
|
Juho Varjokallio |
ORCA Helsinki |
1993 |
93A374 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
193 |
567 |
|
Pasi Rönni |
Uintiklubi Nereus |
1960 |
60A009 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
194 |
779 |
|
Jarkko Mikkola |
Hyvinkään Uimaseura |
1969 |
69A091 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
195 |
607 |
|
Jukka Tuohino |
Vanders |
1981 |
81A113 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
196 |
440 |
|
Jukka-Pekka Sarkkinen |
S.C. Pingviinit |
1941 |
41A005 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
197 |
519 |
|
Aleksi Kuhajärvi |
Kempeleen Pyrintö |
1984 |
84A123 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
198 |
627 |
|
Sami Kujala |
Kampuksen Plaani |
1977 |
77A143 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|