Ohjelma Open Nordic Masters 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
399 |
|
Nico Palotie |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1992 |
92A391 |
50m |
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
694 |
|
Ilja Kolesnikovs |
Rezeknes pilseta |
1982 |
|
50m |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
391 |
|
Antti Korri |
Kokkolan Uimaseura |
1992 |
92A138 |
50m |
56.84 |
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Andreas Welander |
Danderyds Simförening |
1985 |
AE5385 |
50m |
57.04 |
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Rasmus Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8983AB |
50m |
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
548 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
ORCA Helsinki |
1981 |
81A088 |
50m |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
595 |
|
Ville Lindfors |
Vanders |
1976 |
76A013 |
50m |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
368 |
|
Antti Viilos |
Swimming Jyväskylä |
1989 |
89A304 |
50m |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
484 |
|
Rene Rokka |
Aurajoen Uinti Ry |
1992 |
92A690 |
50m |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Håkan Agnell |
Simklubben Neptun |
1970 |
AA7770 |
50m |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
68 |
|
Ola Selvrenius |
Simklubben Neptun |
1966 |
AB0766 |
50m |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
480 |
|
Lauri Pilpola |
Aurajoen Uinti Ry |
1993 |
93A193 |
50m |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
303 |
|
Igor Korolev |
Cetus Espoo |
1985 |
85A178 |
50m |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
700 |
|
Sebastian Svrsek |
Gladsaxe Svømmeklub |
1992 |
9201AM |
50m |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
579 |
|
Lari Sirnelä |
Speedo Masters Finland |
1982 |
82A107 |
50m |
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
363 |
|
Janne Kekkonen |
Swimming Jyväskylä |
1989 |
89A084 |
50m |
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
90 |
|
Johan Carlén |
Täby Sim |
1976 |
AB9576 |
50m |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
713 |
|
Anton Afonin |
Neva Stars |
1978 |
|
50m |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
52 |
|
Emil Møhl |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1994 |
9413AC |
50m |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
698 |
|
Johan Bergendorff |
Gladsaxe Svømmeklub |
1978 |
7871AA |
50m |
59.60 |
|
|
|
|
|
21 |
738 |
|
Geir Inge Rimmereide |
Stord Kappsymjarlag |
1970 |
|
50m |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
22 |
120 |
|
Jussi Kujala |
Helsingfors Simsällskap |
1980 |
80A110 |
50m |
59.98 |
|
|
|
|
|
23 |
263 |
|
Valtteri Rahkonen |
Cetus Espoo |
1975 |
75A000 |
50m |
59.99 |
|
|
|
|
|
24 |
646 |
|
Per Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1971 |
AA6371 |
50m |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
25 |
649 |
|
Stefan Behring |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1974 |
AB1974 |
50m |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
26 |
739 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
Stord Kappsymjarlag |
1969 |
|
50m |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
27 |
348 |
|
Jari Johansson |
Lappeenrannan Uimarit |
1977 |
77A047 |
50m |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
28 |
170 |
|
Jari Mäkäläinen |
Helsingin Uimarit |
1986 |
86A048 |
50m |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
29 |
442 |
|
Lasse Parkkamäki |
S.C. Pingviinit |
1991 |
91A169 |
50m |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
30 |
24 |
|
Dan Ole Johansen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1960 |
6075AA |
50m |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
329 |
|
Tomi Miettinen |
Kuopion Uimaseura |
1986 |
86A014 |
50m |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
32 |
272 |
|
Aki Jormanainen |
Cetus Espoo |
1977 |
77A009 |
50m |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
33 |
297 |
|
Ville Alopaeus |
Cetus Espoo |
1971 |
71A065 |
50m |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
34 |
575 |
|
Kai Poutanen |
Speedo Masters Finland |
1980 |
80A062 |
50m |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
35 |
53 |
|
Andrea Bondi |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8995AF |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
593 |
|
Juha-Pekka Iivonen |
Uinti Imatra |
1959 |
59A042 |
50m |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
37 |
596 |
|
Mikko Arponen |
Vanders |
1980 |
80A030 |
50m |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
38 |
463 |
|
Erno Leppänen |
S.C. Pingviinit |
1985 |
85A176 |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
39 |
116 |
|
Mika Meller |
Helsingfors Simsällskap |
1967 |
67A037 |
50m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
40 |
334 |
|
Matias Murole |
Kuopion Uimaseura |
1971 |
71A064 |
50m |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
41 |
457 |
|
Mikko Viitala |
S.C. Pingviinit |
1962 |
62A065 |
50m |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
42 |
503 |
|
Esa Päätalo |
Oulun Uinti 1906 |
1965 |
65A041 |
50m |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
43 |
12 |
|
Mats Örth |
Helsingborgs Simsällskap |
1955 |
AA7355 |
50m |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
44 |
301 |
|
Aki Kattelus |
Cetus Espoo |
1972 |
72A078 |
50m |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
45 |
279 |
|
Simo-Pekka Torsti |
Cetus Espoo |
1960 |
60A013 |
50m |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
46 |
327 |
|
Matti Hurula |
Kuopion Uimaseura |
1961 |
61A002 |
50m |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
47 |
123 |
|
Teemu Paatela |
Helsingfors Simsällskap |
1976 |
76A106 |
50m |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
48 |
57 |
|
Anders Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9247AI |
50m |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
782 |
|
Aleksandr KRÕLOV |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
1:05.88 |
|
|
|
1962 |
|
|
|
|
|
50 |
664 |
|
Aleksandr Krolov |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
1:05.88 |
|
|
|
1962 |
|
|
|
|
|
51 |
454 |
|
Markku Viitala |
S.C. Pingviinit |
|
|
50m |
1:06.20 |
|
|
|
1963 |
63A069 |
|
|
|
|
52 |
804 |
|
Alexander Mills |
Hamar |
|
|
50m |
1:06.25 |
|
|
|
1951 |
|
|
|
|
|
53 |
67 |
|
Ulf Gabrielsson |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:06.30 |
|
|
|
1948 |
AA9148 |
|
|
|
|
54 |
530 |
|
Arto Katajamäki |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1972 |
72A063 |
50m |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
10 |
|
Robert Jakubek |
Helsingborgs Simsällskap |
1959 |
AB1559 |
50m |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
56 |
11 |
|
Björn Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
1958 |
AA8958 |
50m |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
57 |
376 |
|
Tuomas Virtanen |
Swimming Jyväskylä |
1992 |
92B125 |
50m |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Henrik Bodén |
Danderyds Simförening |
1959 |
AA8759 |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
59 |
710 |
|
Sergey Skorobogatov |
Neva Stars |
1962 |
|
50m |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
60 |
730 |
|
Glen Bengsson |
Göteborg Sim |
1949 |
AA1349 |
50m |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
61 |
421 |
|
Mauri Kanto |
Kauhajoen Karhu |
1963 |
63A045 |
50m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
62 |
371 |
|
Jukka Pellinen |
Swimming Jyväskylä |
1967 |
67A040 |
50m |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
63 |
478 |
|
Mauri Elokoski |
Uinti-Vakka |
1989 |
89A097 |
50m |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
64 |
643 |
|
Atte Varis |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
1974 |
74A078 |
50m |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
455 |
|
Janne Moilanen |
S.C. Pingviinit |
1977 |
77A114 |
50m |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
66 |
65 |
|
Carl Magnus Helin |
Lidingö Simklubb |
1976 |
AB3376 |
50m |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
67 |
505 |
|
Jaakko Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
1963 |
63A066 |
50m |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
68 |
516 |
|
Lauri Multanen |
Tornion Uimaseura |
1959 |
59A032 |
50m |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
69 |
69 |
|
Paul Westerberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1961 |
AB9761 |
50m |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
631 |
|
Saku Ailanen |
Swimming Team Rauma |
1975 |
75A124 |
50m |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
783 |
|
Peep KESKÜLA |
Meisterujumise U-Klubi |
1954 |
|
50m |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
666 |
|
Peep Keskula |
Meisterujumise U-Klubi |
1954 |
|
50m |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
681 |
|
Remi Spilliaert |
Sundfélagið Ægir |
1958 |
311258- 6729 |
50m |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
508 |
|
Miikka Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
1:13.20 |
|
|
|
1977 |
77A112 |
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Mikael Svahn |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:13.46 |
|
|
|
1967 |
AC1167 |
|
|
|
|
76 |
761 |
|
Jens Halgreen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
1:13.65 |
|
|
|
1954 |
5401AA |
|
|
|
|
77 |
510 |
|
Heikki Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
1:13.68 |
|
|
|
1968 |
68A085 |
|
|
|
|
78 |
602 |
|
Janne Alanne |
Vanders |
|
|
50m |
1:13.84 |
|
|
|
1970 |
70A154 |
|
|
|
|
79 |
215 |
|
Teemu Smalin |
Simmis Wanda ry |
|
|
50m |
1:14.26 |
|
|
|
1977 |
77A137 |
|
|
|
|
80 |
357 |
|
Markku Makkonen |
Savonlinnan Uimaseura |
1948 |
48A011 |
50m |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
81 |
80 |
|
Håkan Quist |
Västerås Simsällskap |
1961 |
AB4361 |
50m |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
82 |
451 |
|
Tommi Halima |
S.C. Pingviinit |
1973 |
73A044 |
50m |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
83 |
682 |
|
Guðmundur Björnsson |
Sunddeild Breiðabliks |
1975 |
1804754 519 |
50m |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
781 |
|
Peter Herzig |
Schwimmklub Bern |
1980 |
|
50m |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
85 |
125 |
|
Sami-Petteri Pitkänen |
Helsingfors Simsällskap |
1975 |
75A127 |
50m |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
86 |
77 |
|
Eric Brandelius |
Västerås Simsällskap |
1949 |
AA8149 |
50m |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
87 |
425 |
|
Teemu Rintala |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1974 |
74A027 |
50m |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
88 |
430 |
|
Timo Piispanen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1968 |
68A072 |
50m |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
89 |
360 |
|
Heikki Pykäläinen |
Swimming Jyväskylä |
1952 |
52A003 |
50m |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
90 |
599 |
|
Alex Pakaslahti |
Vanders |
1965 |
65A063 |
50m |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
91 |
251 |
|
Taito Pöysti |
Tuusulan Uimaseura ry |
1956 |
56A026 |
50m |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
92 |
335 |
|
Mika Forsell |
Kuopion Uimaseura |
1970 |
70A168 |
50m |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
93 |
305 |
|
Pavel Kobychev |
Cetus Espoo |
1971 |
71A080 |
50m |
1:18.53 |
LAT |
|
94 |
40 |
|
Pål Brage Gundersen |
Asker SK |
1981 |
1031610 2 |
50m |
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
549 |
|
Eero Judin |
ORCA Helsinki |
1981 |
81A099 |
50m |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
96 |
344 |
|
Matti Kurki |
Lahden Kaleva |
1975 |
75A114 |
50m |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
97 |
774 |
|
Aarni Oinonen |
Hyvinkään Uimaseura |
1976 |
76A103 |
50m |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
98 |
218 |
|
Marko Enberg |
Simmis Wanda ry |
1970 |
70A172 |
50m |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
99 |
87 |
|
Nils Wahlberg |
Stockholmspolisens IF SF |
1943 |
AA9143 |
50m |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
100 |
361 |
|
Tuomo Järvinen |
Swimming Jyväskylä |
1964 |
64A013 |
50m |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
101 |
705 |
|
Vladimir Nefedov |
Neva Stars |
1949 |
|
50m |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
102 |
373 |
|
Esa Mangeloja |
Swimming Jyväskylä |
1968 |
68A082 |
50m |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
103 |
483 |
|
Pertti Rasilainen |
Aurajoen Uinti Ry |
1964 |
64A027 |
50m |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
104 |
79 |
|
Peter Karlsson |
Västerås Simsällskap |
1963 |
AB0563 |
50m |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
105 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
1937 |
37A002 |
50m |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
106 |
678 |
|
Sigurbjörn Einarsson |
Sundfélagið Ægir |
1952 |
2811522 899 |
50m |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
211 |
|
Matti Alpola |
Simmis Wanda ry |
1953 |
53A019 |
50m |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
108 |
395 |
|
Markku Piiroinen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1960 |
60A000 |
50m |
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
446 |
|
Heikki Asell |
S.C. Pingviinit |
1947 |
47A007 |
50m |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
754 |
|
Gennadii Sizikov |
Mad Wave Viipuri |
1963 |
|
50m |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
275 |
|
Asko Saarinen |
Cetus Espoo |
1942 |
42A002 |
50m |
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
369 |
|
Juha Parviainen |
Swimming Jyväskylä |
1945 |
45A011 |
50m |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
518 |
|
Heikki Posio |
Kempeleen Pyrintö |
1963 |
63A012 |
50m |
1:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
282 |
|
Juha Koski |
Cetus Espoo |
1942 |
42A003 |
50m |
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
271 |
|
Matti Väätänen |
Cetus Espoo |
1947 |
47A002 |
50m |
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
423 |
|
Pekka Sortila |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1935 |
35A004 |
50m |
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
291 |
|
Pentti Keränen |
Cetus Espoo |
1935 |
35A005 |
50m |
1:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
422 |
|
Sauli Uusi-Kokko |
Kauhajoen Karhu |
1933 |
33A005 |
50m |
4:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
429 |
|
Ville-Pekka Pirilä |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1978 |
78A115 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
544 |
|
Martti Näsäkkälä |
ORCA Helsinki |
1978 |
78A062 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
193 |
|
Juho Pohjonen |
Riihimäen Uimaseura |
1994 |
94B332 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
634 |
|
Daniele David |
Swimming Team Rauma |
1989 |
89A537 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
407 |
|
Petter Karjaluoto |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1984 |
84A083 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
632 |
|
Joonas Tapiovaara |
Swimming Team Rauma |
1976 |
76A114 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
125 |
519 |
|
Aleksi Kuhajärvi |
Kempeleen Pyrintö |
1984 |
84A123 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
580 |
|
Tommi Kähkönen |
Speedo Masters Finland |
1970 |
70A157 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
127 |
246 |
|
Markku Nousiainen |
Tuusulan Uimaseura ry |
1954 |
54A008 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
494 |
|
Petri Juka |
Oulun Lohet |
1983 |
83A049 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
567 |
|
Pasi Rönni |
Uintiklubi Nereus |
1960 |
60A009 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
130 |
539 |
|
Joonas Valkama |
Gladius Kirkkonummi |
1988 |
88A370 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
131 |
779 |
|
Jarkko Mikkola |
Hyvinkään Uimaseura |
1969 |
69A091 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
132 |
379 |
|
Otto Kaipio |
Swimming Jyväskylä |
1978 |
78A145 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
133 |
380 |
|
Jukka Parviainen |
Swimming Jyväskylä |
1974 |
74A080 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
134 |
605 |
|
Vesa Routarinne |
Vanders |
1959 |
59A059 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|