Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lauantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Perhosuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
399 |
|
Nico Palotie |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1992 |
92A391 |
50m |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
548 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
ORCA Helsinki |
1981 |
81A088 |
50m |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
3 |
715 |
|
Konstatin Bogdanov |
Neva Stars |
1981 |
|
50m |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
265 |
|
Michael Smee |
Cetus Espoo |
1980 |
80A012 |
50m |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
5 |
66 |
|
Håkan Agnell |
Simklubben Neptun |
1970 |
AA7770 |
50m |
1:04.61 |
|
|
|
|
|
6 |
699 |
|
Mark Vogel |
Gladsaxe Svømmeklub |
1970 |
7091AA |
50m |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
7 |
701 |
|
Anders Kilen |
Gladsaxe Svømmeklub |
1975 |
7531AA |
50m |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
8 |
536 |
|
Jouni Leimukoski |
Octopus Lohja |
1979 |
79A032 |
50m |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
9 |
739 |
|
Jan Kåre Fjeldstad |
Stord Kappsymjarlag |
1969 |
|
50m |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
10 |
700 |
|
Sebastian Svrsek |
Gladsaxe Svømmeklub |
1992 |
9201AM |
50m |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
11 |
595 |
|
Ville Lindfors |
Vanders |
1976 |
76A013 |
50m |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
12 |
489 |
|
Jani-Petteri Puustinen |
Aurajoen Uinti Ry |
1979 |
79A120 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
13 |
51 |
|
Rasmus Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8983AB |
50m |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Paavo Miettinen |
Cetus Espoo |
1977 |
77A020 |
50m |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
576 |
|
Jaakko Heimo |
Speedo Masters Finland |
1968 |
68A038 |
50m |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
31 |
|
Bernhard Auner |
Salzburger Turnverein Schwimmen |
1965 |
32456 |
50m |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
289 |
|
Aki Inkilä |
Cetus Espoo |
1977 |
77A032 |
50m |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Johan Carlén |
Täby Sim |
1976 |
AB9576 |
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
19 |
740 |
|
Pål Helland |
Stord Kappsymjarlag |
1972 |
|
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
20 |
572 |
|
Petri Heikkilä |
Speedo Masters Finland |
1960 |
60A029 |
50m |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
21 |
772 |
|
Pekka Koskinen |
Hyvinkään Uimaseura |
1978 |
78A127 |
50m |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
22 |
741 |
|
Magne Klementsen |
Stord Kappsymjarlag |
1961 |
|
50m |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
23 |
407 |
|
Petter Karjaluoto |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1984 |
84A083 |
50m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
530 |
|
Arto Katajamäki |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1972 |
72A063 |
50m |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
208 |
|
Juha Viitanen |
Simmis Wanda ry |
1967 |
67A077 |
50m |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Henrik Roos |
Eskilstuna Simklubb |
1964 |
AB6364 |
50m |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
27 |
559 |
|
Kari Koivisto |
Hydra Platypus |
1969 |
69A048 |
50m |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
28 |
116 |
|
Mika Meller |
Helsingfors Simsällskap |
1967 |
67A037 |
50m |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
29 |
593 |
|
Juha-Pekka Iivonen |
Uinti Imatra |
1959 |
59A042 |
50m |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
30 |
9 |
|
Bo Almqvist |
Helsingborgs Simsällskap |
1958 |
AA3358 |
50m |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
31 |
708 |
|
Maksim Lokhonia |
Neva Stars |
1961 |
Maksim |
50m |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
32 |
478 |
|
Mauri Elokoski |
Uinti-Vakka |
1989 |
89A097 |
50m |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Henrik Bodén |
Danderyds Simförening |
1959 |
AA8759 |
50m |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
34 |
663 |
|
Igor Lukonenko |
Meisterujumise U-Klubi |
1963 |
|
50m |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
35 |
734 |
|
Svein Erik Nymo |
Oslo Idrettslag |
1959 |
|
50m |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
36 |
603 |
|
Jun Kojima |
Vanders |
1971 |
71A075 |
50m |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
37 |
65 |
|
Carl Magnus Helin |
Lidingö Simklubb |
1976 |
AB3376 |
50m |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
38 |
69 |
|
Paul Westerberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1961 |
AB9761 |
50m |
1:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
540 |
|
Jussi Kyröhonka |
ORCA Helsinki |
|
|
50m |
1:23.89 |
|
|
|
1979 |
79A012 |
|
40 |
549 |
|
Eero Judin |
ORCA Helsinki |
|
|
50m |
1:30.01 |
|
|
|
1981 |
81A099 |
|
41 |
602 |
|
Janne Alanne |
Vanders |
|
|
50m |
1:31.06 |
|
|
|
1970 |
70A154 |
|
|
|
|
42 |
268 |
|
Eero Elovaara |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:31.51 |
|
|
|
1956 |
56A000 |
|
|
|
|
43 |
110 |
|
Juho Massinen |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
1:36.33 |
|
|
|
1960 |
60A021 |
|
|
|
|
44 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:37.21 |
|
|
|
1937 |
37A002 |
|
|
|
|
45 |
703 |
|
Oleg Tkachenko |
Neva Stars |
|
|
50m |
1:37.33 |
|
|
|
1941 |
|
|
|
|
|
46 |
669 |
|
Lembit Laht |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
1:45.66 |
|
|
|
1949 |
|
|
|
|
|
47 |
504 |
|
Pekka Siltanen |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
1:49.18 |
|
|
|
1949 |
49A019 |
|
|
|
|
48 |
177 |
|
Topi Könkö |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
50m |
|
|
|
|
1992 |
92A220 |
|
|
|
|
|
49 |
402 |
|
Kaj Fred |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
50m |
|
|
|
|
1956 |
56A032 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|