Program för MADWAVE CHALLENGE 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
TaTU Tampere |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Rintauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
144 |
|
Siiri Haverinen |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
1:20.70 |
|
|
|
2007 |
07A176 |
|
|
|
|
2 |
38 |
|
Linnea Heikkilä |
Simmis Grani |
|
|
50m |
1:24.60 |
|
|
|
2008 |
08A210 |
|
|
|
|
3 |
100 |
|
Nicola Burman |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
50m |
1:29.80 |
|
|
|
2008 |
08A133 |
|
|
|
|
4 |
98 |
|
Anri Parviainen |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
50m |
1:31.81 |
|
|
|
2008 |
08A080 |
|
|
|
|
5 |
761 |
|
Ines Elisabeth Raidma |
Kalevi Ujumiskool |
2009 |
|
50m |
1:33.53 |
|
|
|
|
|
6 |
244 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
Porin Uimaseura |
2007 |
07A039 |
50m |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
7 |
171 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
2008 |
08A010 |
50m |
1:37.18 |
|
|
|
|
|
8 |
623 |
|
Ella Gylden |
Uinti Tampere |
2007 |
07A829 |
50m |
1:38.52 |
|
|
|
|
|
9 |
629 |
|
Sara Mäkiaho |
Uinti Tampere |
2007 |
07A860 |
50m |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
10 |
581 |
|
Katri Kulovuori |
Uinti Tampere |
2007 |
07A256 |
50m |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
11 |
224 |
|
Katri Tervola |
Kankaanpään Uimarit |
2007 |
07A141 |
50m |
1:39.84 |
|
|
|
|
|
12 |
757 |
|
Gloria Sulg |
Kalevi Ujumiskool |
2008 |
|
25m |
1:40.44 |
|
|
|
|
|
13 |
254 |
|
Nelli Ranne |
Porin Uimaseura |
2007 |
07A138 |
50m |
1:40.55 |
|
|
|
|
|
14 |
174 |
|
Helmi Koivisto |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
2009 |
09A040 |
50m |
1:42.82 |
|
|
|
|
|
15 |
103 |
|
Senni Piirainen |
Joensuun Uimaseura ry |
2007 |
07A334 |
50m |
1:42.85 |
|
|
|
|
|
16 |
602 |
|
Joanna Kivelä |
Uinti Tampere |
2007 |
07A596 |
50m |
1:43.70 |
|
|
|
|
|
17 |
583 |
|
Netta Halttunen |
Uinti Tampere |
2007 |
07A238 |
50m |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
18 |
181 |
|
Pinjasisko Isoaho |
Vaajakosken Uimaseura |
2009 |
09A117 |
50m |
1:46.80 |
|
|
|
|
|
19 |
176 |
|
Siiri Nivukoski |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
2008 |
08A263 |
50m |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
20 |
638 |
|
Emmi Lindholm |
Uinti Tampere |
2007 |
07A855 |
50m |
1:47.01 |
|
|
|
|
|
21 |
755 |
|
Mia Adriana Viilup |
Kalevi Ujumiskool |
2010 |
|
25m |
1:47.39 |
|
|
|
|
|
22 |
369 |
|
Olivia Saukko |
TaTu Tampere |
2009 |
09A162 |
50m |
1:48.27 |
|
|
|
|
|
23 |
756 |
|
Laura Tõrra |
Kalevi Ujumiskool |
2009 |
|
50m |
1:49.34 |
|
|
|
|
|
24 |
388 |
|
Noora Ekman |
TaTu Tampere |
2009 |
09A587 |
50m |
1:51.30 |
|
|
|
|
|
25 |
366 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
TaTu Tampere |
2009 |
09A166 |
50m |
1:53.08 |
|
|
|
|
|
26 |
167 |
|
Venla Päivärinta |
Ilmajoen Kisailijat |
2008 |
08A129 |
50m |
1:53.85 |
|
|
|
|
|
27 |
172 |
|
Julia Luomakortes |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
2008 |
08A046 |
50m |
1:53.89 |
|
|
|
|
|
28 |
170 |
|
Nana Murtomäki |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
2008 |
08A008 |
50m |
1:54.73 |
|
|
|
|
|
29 |
666 |
|
Aljean Kippola |
Uinti Tampere |
2009 |
09A616 |
50m |
1:55.28 |
|
|
|
|
|
30 |
269 |
|
Minttu-Ilona Saine |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A693 |
50m |
1:55.58 |
|
|
|
|
|
31 |
643 |
|
Linda From |
Uinti Tampere |
2008 |
08A574 |
50m |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
32 |
631 |
|
nelli savisto |
Uinti Tampere |
2009 |
09A392 |
50m |
1:56.83 |
|
|
|
|
|
33 |
265 |
|
Julia Belov |
Porin Uimaseura |
2007 |
07A536 |
50m |
1:57.52 |
|
|
|
|
|
34 |
44 |
|
Vanessa Nylund |
Simmis Grani |
2009 |
09A417 |
50m |
1:57.99 |
|
|
|
|
|
35 |
616 |
|
Olivia Gadd |
Uinti Tampere |
2008 |
08A505 |
50m |
1:58.39 |
|
|
|
|
|
36 |
270 |
|
Ines Saarinen |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A700 |
50m |
1:58.59 |
|
|
|
|
|
37 |
249 |
|
Heidi Huppunen |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A034 |
50m |
1:59.32 |
|
|
|
|
|
38 |
758 |
|
Liisbet Jaamaste |
Kalevi Ujumiskool |
2011 |
|
25m |
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
39 |
370 |
|
Miisa Yltävä |
TaTu Tampere |
2008 |
08A385 |
50m |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
40 |
352 |
|
Ida Hamilton |
TaTu Tampere |
2008 |
08A122 |
50m |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
41 |
684 |
|
Pinja Metsäpelto |
Uinti Tampere |
2008 |
08A967 |
50m |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
42 |
657 |
|
Iina Mäensivu |
Uinti Tampere |
2008 |
08A793 |
50m |
2:02.95 |
|
|
|
|
|
43 |
245 |
|
Stella Seppälä |
Porin Uimaseura |
2007 |
07A042 |
50m |
2:03.14 |
|
|
|
|
|
44 |
258 |
|
Peppiina Lettosunti |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A178 |
50m |
2:04.05 |
|
|
|
|
|
45 |
353 |
|
Emmi Oksanen |
TaTu Tampere |
2009 |
09A036 |
50m |
2:04.32 |
|
|
|
|
|
46 |
390 |
|
Sara Sadiqi |
TaTu Tampere |
2007 |
07B089 |
50m |
2:06.56 |
|
|
|
|
|
47 |
264 |
|
Ella Hatanpää |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A286 |
50m |
2:10.27 |
|
|
|
|
|
48 |
454 |
|
Lotta Malmelin |
Nokian Pyry |
2009 |
09A212 |
50m |
2:11.54 |
|
|
|
|
|
49 |
675 |
|
saaga hakala |
Uinti Tampere |
2010 |
10A346 |
50m |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
50 |
677 |
|
Eveliina Päivärinta |
Uinti Tampere |
2008 |
08A935 |
50m |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
51 |
263 |
|
Jasmin Salo |
Porin Uimaseura |
2008 |
08A279 |
50m |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
52 |
267 |
|
Miia Kallio |
Porin Uimaseura |
2011 |
11A005 |
50m |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
53 |
37 |
|
Veera Tawast |
Simmis Grani |
2009 |
09A071 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
765 |
|
Hertta Myllymäki |
TaTu Tampere |
2010 |
10A032 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
769 |
|
Minja Kautto |
TaTu Tampere |
2010 |
10A170 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
771 |
|
Sanni Korhonen |
TaTu Tampere |
2009 |
09A034 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
461 |
|
Senni Miettinen |
Nokian Pyry |
2008 |
08B041 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
764 |
|
Helmi Nikula |
TaTu Tampere |
2008 |
08A627 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14-15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
743 |
|
Elli Lenkkeri |
Uinti Hyvinkää |
2006 |
06A782 |
50m |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
2 |
136 |
|
tinka tamminen |
Lahden Uimaseura |
2006 |
06A126 |
50m |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
3 |
262 |
|
Viola Karismaa |
Porin Uimaseura |
2005 |
05B056 |
50m |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
4 |
435 |
|
Sivi Juvakka |
Nokian Pyry |
2005 |
05A609 |
50m |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
5 |
636 |
|
Saaga Keränen |
Uinti Tampere |
2006 |
06B047 |
50m |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
tiinu tamminen |
Lahden Uimaseura |
2006 |
06A122 |
50m |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
7 |
593 |
|
Nea Elomaa |
Uinti Tampere |
2006 |
06A565 |
50m |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
8 |
15 |
|
Maija Hinkkala |
Riihimäen Uimaseura |
2005 |
05A091 |
50m |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
9 |
544 |
|
Ippi Ranta |
Uinti Tampere |
2006 |
06A207 |
50m |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
10 |
430 |
|
Moona Korpikoski |
Nokian Pyry |
2005 |
05A140 |
50m |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
11 |
536 |
|
Kaisu Leinonen |
Uinti Tampere |
2005 |
05A462 |
50m |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Enni Huttunen |
Rauman Uimaseura |
2005 |
05A919 |
50m |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
13 |
572 |
|
Lila Niskala |
Uinti Tampere |
2006 |
06A493 |
50m |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
14 |
538 |
|
Emmi Lapikisto |
Uinti Tampere |
2005 |
05A463 |
50m |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
15 |
733 |
|
Vilja Saarinen |
Uinti Hyvinkää |
2005 |
05A087 |
50m |
1:28.80 |
|
|
|
|
|
16 |
610 |
|
Veera Olli |
Uinti Tampere |
2005 |
05B095 |
50m |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
17 |
257 |
|
Ronja Rantanen |
Porin Uimaseura |
2005 |
05A927 |
50m |
1:30.36 |
|
|
|
|
|
18 |
556 |
|
Joanna Salonen |
Uinti Tampere |
2006 |
06A305 |
50m |
1:32.65 |
|
|
|
|
|
19 |
527 |
|
Eeva Toroi |
Uinti Tampere |
2005 |
05A230 |
50m |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
20 |
161 |
|
Viivi Ikonen |
Mikkelin Uimaseura |
2006 |
06A907 |
50m |
1:35.25 |
|
|
|
|
|
21 |
732 |
|
Lilli Järvenpää |
Harjavallan Uimaseura |
2006 |
06A795 |
50m |
1:38.12 |
|
|
|
|
|
22 |
210 |
|
Ilona Salonen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
2006 |
06B067 |
50m |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
23 |
609 |
|
Nella Pesonen |
Uinti Tampere |
2006 |
06A883 |
50m |
1:41.18 |
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Iita Pitkänen |
Mikkelin Uimaseura |
2006 |
06A934 |
50m |
1:43.73 |
|
|
|
|
|
25 |
548 |
|
Viivi Kiiveri |
Uinti Tampere |
2006 |
06A260 |
50m |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
26 |
253 |
|
Kaisa Harjula |
Porin Uimaseura |
2005 |
05A647 |
50m |
1:44.55 |
|
|
|
|
|
27 |
215 |
|
Helmi Kakko |
Hämeenlinnan Uimaseura |
2006 |
06B097 |
50m |
1:47.63 |
|
|
|
|
|
28 |
606 |
|
Riia Pietilä |
Uinti Tampere |
2006 |
06A870 |
50m |
1:50.27 |
|
|
|
|
|
29 |
182 |
|
Anni Sivonen |
Vaajakosken Uimaseura |
2006 |
06B007 |
50m |
1:53.37 |
|
|
|
|
|
30 |
736 |
|
Wilma Wallenius |
Uinti Hyvinkää |
2005 |
05A795 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16-17 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
21 |
|
Aida Pasma |
Riihimäen Uimaseura |
2003 |
03A816 |
50m |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Jenna Pulkkinen |
Kouvolan Uimarit |
2004 |
04A155 |
50m |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
3 |
497 |
|
aada hakala |
Uinti Tampere |
2004 |
04A041 |
50m |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
4 |
319 |
|
Jessika Liimatta |
TaTu Tampere |
2004 |
04A169 |
50m |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
5 |
531 |
|
Frida Ekman |
Uinti Tampere |
2004 |
04A550 |
50m |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
6 |
17 |
|
Vlada Guljajeva |
Riihimäen Uimaseura |
2004 |
04A365 |
50m |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
7 |
54 |
|
Emma Johansson |
Cetus Espoo |
2003 |
03A017 |
50m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
8 |
320 |
|
Kiia Kinnunen |
TaTu Tampere |
2003 |
03A368 |
50m |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
9 |
503 |
|
Salla Rantala |
Uinti Tampere |
2004 |
04A102 |
50m |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
10 |
116 |
|
Matilda Lonka |
Kouvolan Uimarit |
2003 |
03A814 |
50m |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
11 |
524 |
|
Ida Töyrylä |
Uinti Tampere |
2004 |
04A450 |
50m |
1:23.87 |
|
|
|
|
|
12 |
114 |
|
Noora Koukkari |
Kouvolan Uimarit |
2004 |
04A497 |
50m |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
13 |
518 |
|
Ranja Ruotoistenmäki |
Uinti Tampere |
2004 |
04A384 |
50m |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
14 |
599 |
|
Emma Lähteenmäki |
Uinti Tampere |
2004 |
04B219 |
50m |
1:27.24 |
|
|
|
|
|
15 |
557 |
|
Erica Tomperi |
Uinti Tampere |
2004 |
04A895 |
50m |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
16 |
433 |
|
Hilma Husari |
Nokian Pyry |
2004 |
04A874 |
50m |
1:36.57 |
|
|
|
|
|
17 |
239 |
|
Pinja Kallio |
Porin Uimaseura |
2004 |
04A146 |
50m |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
18 |
737 |
|
Hanna Ponnikas |
Uinti Hyvinkää |
2004 |
04B112 |
50m |
1:38.75 |
|
|
|
|
|
19 |
740 |
|
Sonja Tarkiainen |
Uinti Hyvinkää |
2004 |
04B117 |
50m |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
20 |
731 |
|
Annika Uuttu |
Harjavallan Uimaseura |
2004 |
04B233 |
50m |
1:39.25 |
|
|
|
|
|
21 |
236 |
|
Amanda Rahola |
Porin Uimaseura |
2003 |
03A071 |
50m |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
22 |
248 |
|
Emmi Rauhanen |
Porin Uimaseura |
2003 |
03B056 |
50m |
1:41.80 |
|
|
|
|
|
23 |
512 |
|
Laura Valonen |
Uinti Tampere |
2003 |
03A473 |
50m |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
24 |
549 |
|
Saga Peltolehto |
Uinti Tampere |
2003 |
03B046 |
50m |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
25 |
504 |
|
Ilona Halima |
Uinti Tampere |
2003 |
03A252 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
246 |
|
Bettina Heikkilä |
Porin Uimaseura |
2004 |
04A660 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 and older |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
310 |
|
Ida Hulkko |
TaTu Tampere |
1998 |
98B105 |
50m |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
2 |
67 |
|
Nelli Ohvo |
Cetus Espoo |
2001 |
01A937 |
50m |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
3 |
484 |
|
Mila Manner |
Uinti Tampere |
2001 |
01A167 |
50m |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
4 |
491 |
|
Emma von Dickoff |
Uinti Tampere |
2002 |
02A117 |
50m |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
5 |
308 |
|
Anna Rantanen |
TaTu Tampere |
2001 |
01A301 |
50m |
1:22.27 |
|
|
|
|
|
6 |
80 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
Joensuun Uimaseura ry |
2002 |
02A466 |
50m |
1:22.43 |
|
|
|
|
|
7 |
235 |
|
Emmi Kaunisto |
Porin Uimaseura |
2002 |
02A031 |
50m |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
8 |
283 |
|
Ella Nore |
Rauman Uimaseura |
2002 |
02A880 |
50m |
1:26.21 |
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Jenny Kareinen |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A000 |
50m |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
10 |
500 |
|
Viivi Nieminen |
Uinti Tampere |
2002 |
02A457 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
499 |
|
Emilia Majuri |
Uinti Tampere |
2001 |
01A799 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
123 |
|
Saana Liikonen |
Lahden Uimaseura |
2001 |
01A705 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-21 21:45:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: TaTU Tampere |
|
|
|
|