Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 27-07-2001 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 09-04-2009 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:29.68 |
274 |
4 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:21.29 |
341 |
5 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
2:21.42 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.41 |
186 |
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.80 |
369 |
3 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
50m |
2:11.58 |
362 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:04.90 |
359 |
5 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
2:07.94 |
271 |
6 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.56 |
93 |
7 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:16.74 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:18.94 |
256 |
2 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GTI-GREVE |
|
50m |
2:14.78 |
181 |
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:11.06 |
199 |
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:03.70 |
55 |
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.46 |
225 |
6 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:12.89 |
66 |
7 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.02 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:17.35 |
207 |
2 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
0319AE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:14.73 |
38 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:09.51 |
280 |
4 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:59.95 |
137 |
5 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:06.57 |
401 |
6 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
GTI-TUNE |
|
50m |
2:11.85 |
153 |
7 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:16.00 |
351 |
8 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
TRITON B |
|
50m |
2:19.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|