Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 07-07-2012 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
310 |
3 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
2:31.87 |
423 |
4 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:21.10 |
263 |
5 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
50m |
2:27.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
2:20.21 |
420 |
2 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:19.07 |
76 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:18.54 |
405 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
2:18.32 |
67 |
5 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:18.40 |
239 |
6 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
2:18.63 |
170 |
7 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.23 |
33 |
8 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:20.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:17.83 |
275 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.40 |
94 |
3 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:17.21 |
129 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:16.94 |
325 |
5 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:17.20 |
42 |
6 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.22 |
409 |
7 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
2:17.50 |
172 |
8 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:18.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
2:14.96 |
159 |
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:14.38 |
183 |
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:14.03 |
92 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:12.99 |
215 |
5 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
2:13.67 |
267 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:14.27 |
6 |
7 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:14.56 |
61 |
8 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:12.90 |
86 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.56 |
3 |
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:08.96 |
114 |
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
2:04.47 |
382 |
5 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
SØLLERØD |
|
50m |
2:06.75 |
427 |
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
2:09.29 |
28 |
7 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:12.44 |
15 |
8 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:12.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
SØLLERØD |
|
50m |
2:12.75 |
363 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:10.26 |
123 |
3 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
50m |
2:08.18 |
187 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
SØLLERØD |
|
50m |
2:02.09 |
10 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:06.51 |
254 |
6 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI-GREVE |
|
50m |
2:09.21 |
329 |
7 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:11.91 |
63 |
8 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:12.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:12.59 |
269 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:09.57 |
97 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:07.78 |
291 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:01.43 |
352 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
2:04.77 |
375 |
6 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
2:09.18 |
221 |
7 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:11.71 |
292 |
8 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:12.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|