Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (11) |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
461 |
2 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
KVIK |
|
50m |
29.16 |
110 |
3 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
50m |
27.73 |
327 |
4 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
27.36 |
418 |
5 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
27.71 |
334 |
6 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
27.92 |
73 |
7 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
50m |
29.49 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
27.36 |
40 |
2 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
27.21 |
99 |
3 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.09 |
336 |
4 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
27.01 |
27 |
5 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
50m |
27.08 |
163 |
6 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
27.10 |
171 |
7 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
27.29 |
348 |
8 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
50m |
27.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
50m |
26.93 |
311 |
2 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
26.84 |
411 |
3 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
50m |
26.71 |
255 |
4 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
26.65 |
186 |
5 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.68 |
341 |
6 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
26.82 |
139 |
7 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
26.91 |
96 |
8 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
26.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
50m |
26.45 |
168 |
2 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.34 |
210 |
3 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HILLERØD |
|
50m |
26.32 |
251 |
4 |
Holger Flytkjær-Hansen |
2004 |
0479AE |
HASLEV |
|
50m |
26.25 |
212 |
5 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
50m |
26.26 |
146 |
6 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
26.34 |
331 |
7 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
26.38 |
278 |
8 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
26.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6JYLLINGE |
|
50m |
26.15 |
200 |
2 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
HOLBÆK |
|
50m |
26.13 |
333 |
3 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
26.11 |
49 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
50m |
26.04 |
359 |
5 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
26.08 |
181 |
6 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.11 |
260 |
7 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
50m |
26.15 |
79 |
8 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
26.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
50m |
26.02 |
412 |
2 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
25.91 |
80 |
3 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
50m |
25.89 |
358 |
4 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
25.84 |
424 |
5 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
50m |
25.88 |
343 |
6 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
0057AB |
SHS-STEVNS |
|
50m |
25.91 |
317 |
7 |
Viktor Nysøe Rehling |
2001 |
0191AF |
FARUM |
|
50m |
25.95 |
429 |
8 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
26.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
25.82 |
315 |
2 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
25.80 |
66 |
3 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
25.67 |
157 |
4 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
25.60 |
286 |
5 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
25.62 |
117 |
6 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
25.79 |
435 |
7 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
25.80 |
376 |
8 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
25.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
25.58 |
242 |
2 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
25.45 |
245 |
3 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
25.42 |
233 |
4 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
25.36 |
364 |
5 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
8983AB |
TRITON B |
|
50m |
25.39 |
24 |
6 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
50m |
25.45 |
179 |
7 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
25.51 |
120 |
8 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
25.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
25.12 |
283 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
24.96 |
298 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
24.11 |
266 |
4 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
23.51 |
131 |
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
23.69 |
272 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
50m |
24.78 |
231 |
7 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
50m |
25.07 |
437 |
8 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
VEST |
|
50m |
25.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
25.11 |
116 |
2 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
24.95 |
98 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
23.92 |
173 |
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
23.23 |
289 |
5 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
23.68 |
82 |
6 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
50m |
24.70 |
285 |
7 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
24.99 |
197 |
8 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
25.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
25.07 |
100 |
2 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
24.93 |
56 |
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
23.74 |
465 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
50m |
22.88 |
132 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
50m |
23.67 |
277 |
6 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
24.60 |
85 |
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
24.96 |
201 |
8 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
25.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|