Program för Wadköpingsdoppet 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Bra Assistans |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
2:01.11 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
|
Gustavsviksbadet (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
B 15-16 |
2:03.48 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
Göteborgs Sim (SWE) |
Örebro (SWE) |
2019-09-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
3 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
KARLSTAD |
2:46.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
My Semstrand |
2004 |
NORA SS |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
UPSALA S |
2:38.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Monica Zhan |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:36.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
STRÄNGNÄS |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
UPSALA S |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
5 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
BOTK-RÖNN |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
7 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
KATRINEHOL |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
8 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
ÖSA |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
0 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
1 |
|
Stella Åqvist |
2005 |
LASS |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
2 |
|
Darya Abbaspour |
2005 |
LASS |
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Ida Nygren |
2004 |
BOTK-RÖNN |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
UPSALA S |
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
5 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
LASS |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Rebecka Axelmalm |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Emmy Ericson |
2003 |
LASS |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
8 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
ÖSA |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
9 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
BOTK-RÖNN |
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
0 |
|
Erica Segerström |
2004 |
KARLSTAD |
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
1 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
UPSALA S |
2:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
2 |
|
Josefin Stenman |
2002 |
HK SIM |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
|
Amanda Viksten |
2004 |
UPSALA S |
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Lina Rehnman |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
ÖSA |
2:19.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
7 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
SANDVIKEN |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
8 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
9 |
|
Elin Salegård |
2005 |
LIDKÖPING |
2:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
0 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
KARLSTAD |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
1 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
SANDVIKEN |
2:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
|
Maja Frejd |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:18.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
ESKILSTUNA |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Felicia Järvikari |
2002 |
LASS |
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
6 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Elsa Linné |
2003 |
LASS |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
9 |
|
Sofia Wallin |
2005 |
LASS |
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
0 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
1 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
KARLSTAD |
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
4 |
|
Amanda Weiding |
2003 |
LASS |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
5 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
8 |
|
Darja Koutchinskaia |
2003 |
LASS |
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
9 |
|
Ida Lithner |
2004 |
SÄFFLE SS |
2:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer A-B |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
0 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
SKK |
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
2 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
HS |
1:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
2:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
7 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
LASS |
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
8 |
|
Elin Gunnarsson |
2002 |
LASS |
2:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
9 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-22 18:44:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|