Startliste for DMJ-K Piger
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane Piger |
|
Udskriftsdato |
05 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 december 2020 |
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
HORSENS |
|
25m |
2:39.08 |
193 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
2:37.36 |
212 |
4 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
MK 31 |
|
25m |
2:32.33 |
36 |
5 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
RINGE |
|
25m |
2:33.33 |
205 |
6 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
GTI-TUNE |
|
25m |
2:38.19 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
AALBORG |
|
25m |
2:30.64 |
171 |
3 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
25m |
2:30.15 |
13 |
4 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
25m |
2:29.18 |
3 |
5 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
A6 JGI |
|
25m |
2:29.34 |
245 |
6 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
2:30.49 |
90 |
7 |
Amalie Lythcke |
2006 |
0686AT |
HILLERØD |
|
25m |
2:30.73 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:27.42 |
106 |
3 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:26.81 |
151 |
4 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
25m |
2:25.61 |
196 |
5 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
2:25.80 |
22 |
6 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:27.19 |
16 |
7 |
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
2:28.21 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
2:24.37 |
89 |
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
25m |
2:23.73 |
240 |
4 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SLAGELSE |
|
25m |
2:22.63 |
138 |
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.45 |
70 |
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.35 |
38 |
7 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
25m |
2:24.76 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:22.06 |
235 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:21.96 |
30 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.49 |
141 |
5 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
2:21.73 |
44 |
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
2:21.96 |
157 |
7 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
25m |
2:22.10 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
219 |
2 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
VEJLE |
|
25m |
2:19.12 |
246 |
3 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
2:15.65 |
133 |
4 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.99 |
170 |
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
2:14.66 |
24 |
6 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:16.56 |
73 |
7 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.82 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
05 december 2020 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|