Program för Citadellsim 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Arrangör: |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jun 2021 till den 6 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
835 |
3 |
|
Alfred Södhammar |
2010 |
LANDSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
4 |
|
William Savander Vilsmyr |
2011 |
LANDSKRONA |
59.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Neo Nivdalen |
2010 |
HS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
2 |
|
Felix Theut |
2010 |
SK RAN |
50.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
|
Simon Sjöberg |
2010 |
LANDSKRONA |
49.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
4 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
MKK |
48.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
5 |
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
MKK |
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
6 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
SK LÖDDE |
49.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
7 |
|
Safir Efendi |
2010 |
POSEIDON |
54.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
1 |
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
SK RAN |
46.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Simon Mortensson |
2010 |
HS |
46.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Felix Broberg |
2010 |
HS |
45.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
4 |
|
Algot Wassenius |
2006 |
KLIPPAN |
44.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
5 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
SK LÖDDE |
44.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
6 |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
MKK |
45.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
750 |
7 |
|
William Ohlin |
2010 |
VELLINGE-N |
46.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
8 |
|
David Askari Louyeh |
2011 |
MKK |
47.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
673 |
1 |
|
Oscar Samberg |
2008 |
SK SYDSIM |
43.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
818 |
2 |
|
Oskar Berg |
2012 |
RINGSJÖ SK |
42.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
766 |
3 |
|
Elliot Persson |
2010 |
ÄNGELHOLM |
41.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
4 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
SK LÖDDE |
40.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
5 |
|
Nils Troberg |
2010 |
S 71 |
41.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
670 |
6 |
|
David Kjellander Hansen |
2008 |
SK SYDSIM |
42.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
7 |
|
Marius Kruse |
2008 |
MKK |
42.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
8 |
|
Pawan Ljungholm |
2010 |
POSEIDON |
43.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
1 |
|
Agust Thell |
2010 |
SK LÖDDE |
40.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Ewan Lidberg |
2010 |
HS |
39.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
748 |
3 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
VELLINGE-N |
39.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
744 |
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
VELLINGE-N |
38.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Victor Samevall |
2010 |
HS |
39.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
6 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
POSEIDON |
39.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
749 |
7 |
|
William Iversen |
2010 |
VELLINGE-N |
40.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
694 |
8 |
|
Oscar Rasmusson |
2006 |
SK TRITON |
40.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
1 |
|
Daniel Hachem |
2008 |
SK RAN |
38.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Maximus Berggren |
2008 |
SK HAJEN |
38.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Viggo Näsström |
2010 |
HS |
38.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
821 |
4 |
|
Theodor Åkerman |
2010 |
RINGSJÖ SK |
37.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
682 |
5 |
|
Hugo Mirvéus |
2008 |
SK TRITON |
38.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
6 |
|
Dante Anker |
2010 |
POSEIDON |
38.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
7 |
|
Andreas Joves |
2011 |
HS |
38.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
578 |
8 |
|
Alex Christell Barry |
2008 |
SK RAN |
38.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
740 |
1 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
VELLINGE-N |
36.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
819 |
2 |
|
Casper Huasson |
2011 |
RINGSJÖ SK |
36.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
773 |
3 |
|
Emil Nilsson |
2008 |
ÄNGELHOLM |
34.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
582 |
4 |
|
Kevin Christell Barry |
2008 |
SK RAN |
34.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Filip Jälminger |
2008 |
HS |
34.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
742 |
6 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
VELLINGE-N |
35.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
7 |
|
Teo Erkselius |
2010 |
POSEIDON |
36.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
8 |
|
Christian Krüger |
2010 |
MKK |
37.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
1 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
SK LÖDDE |
33.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
HS |
33.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
KARLSHAMN |
32.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
4 |
|
Kasper Prahl |
2008 |
HS |
31.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
678 |
5 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
SK TRITON |
31.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
840 |
6 |
|
Sam Askari Louyeh |
2008 |
MKK |
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
771 |
7 |
|
Calle Renström |
2006 |
ÄNGELHOLM |
33.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
8 |
|
Wille Zetterström |
2008 |
HS |
33.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
1 |
|
Vidar Bentzer |
2006 |
POSEIDON |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
2 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK TRITON |
29.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
3 |
|
Filip Brodelius |
2006 |
MKK |
28.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
4 |
|
Vincent Tran |
2004 |
MKK |
28.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
703 |
5 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK TRITON |
28.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
6 |
|
Axel Bech |
2006 |
MKK |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
7 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
SK HAJEN |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
8 |
|
Anton Vitazka |
2008 |
MKK |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
780 |
1 |
|
Oscar victor Mendes |
2006 |
ÄNGELHOLM |
28.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
28.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
638 |
3 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
28.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
4 |
|
Albin Windahl |
2006 |
KLIPPAN |
27.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
5 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
27.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
6 |
|
Axel Carlius |
2006 |
POSEIDON |
28.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
8 |
|
Melvin Losvall |
2006 |
HS |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
1 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
MKK |
26.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
2 |
|
David Olofsson |
2004 |
POSEIDON |
26.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
711 |
3 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
VELLINGE-N |
26.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
839 |
4 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
5 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
VELLINGE-N |
26.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
6 |
|
Aron Westberg |
2006 |
SK LÖDDE |
26.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
7 |
|
Elias af Trampe |
2004 |
POSEIDON |
26.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
680 |
8 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK TRITON |
26.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
696 |
1 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK TRITON |
25.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Oscar Elfers |
2002 |
HS |
24.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
3 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
24.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
709 |
4 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK TRITON |
24.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
6 |
|
Ian Hangård |
2002 |
POSEIDON |
24.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
7 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
POSEIDON |
25.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
664 |
8 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK SYDSIM |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-05 07:46:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|