Program för Sommardoppet i Falun 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 19/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30--09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sommardoppet i Falun 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 jun 2021 till den 20 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
August Siverskog |
2007 |
KATRINEHOL |
3:30.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
|
Linus Jansson |
2006 |
UPSALA S |
3:00.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
2:59.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
2:59.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
6 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
3:20.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
1 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
STRÄNGNÄS |
2:55.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
SK ENA |
2:48.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
2:40.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
2:34.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
5 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
2:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
BOLLNÄS SS |
2:44.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:48.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
8 |
|
Joel Weman |
2006 |
UPSALA S |
2:56.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:29.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
HARNÄS SKU |
2:28.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
2:23.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:21.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:22.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
6 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
2:24.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Arvid Lind |
2005 |
BOLLNÄS SS |
2:28.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
8 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
ÖSA |
2:31.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
2:18.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:13.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:09.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
2:08.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK ENA |
2:13.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
7 |
|
Adam Carlsson |
2001 |
GÄVLE SS |
2:15.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
GÄVLE SS |
2:20.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-19 08:32:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|