Program för Sommardoppet i Falun 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 19/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30--09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sommardoppet i Falun 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 jun 2021 till den 20 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
August Siverskog |
2007 |
KATRINEHOL |
3:51.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Axel Haglund |
2007 |
BORLÄNGE |
3:31.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
3:44.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
3:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
GÄVLE SS |
2:45.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
2:37.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:20.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
5 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
FALUN |
2:30.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
2:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
7 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
UPSALA S |
2:48.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
BORLÄNGE |
3:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-19 08:32:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|