Program för NUSS äldre och yngre (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
NUSS äldre och yngre (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jul 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 87, 200m Frisim Flickor 14-15
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:05.88 |
|
Rebecka Palm |
1990 |
Linköpings ASS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2010-07-02 |
|
|
|
2:11.63 |
|
Sara Thydén |
1989 |
Kalmar SS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2004-07-02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
1 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
ÖSA |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
2 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
ÖSA |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Emma Persson |
2007 |
LASS |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
4 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
NKK |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Hanna Sandberg |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
6 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
NKK |
2:42.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
7 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
NKK |
2:46.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
8 |
|
Liv Möller |
2007 |
KALMAR SS |
3:02.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 87, 200m Frisim Flickor 14-15 |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Emma Leandersson |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Edith Nyman |
2007 |
NKK |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
|
Mathilda Rångeby |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:34.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Emma Liis Eerik |
2006 |
LASS |
2:31.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
5 |
|
Meja Askebring |
2007 |
OSKARSHAMN |
2:33.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
6 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
7 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
ELFSBORG |
2:36.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
8 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
ÖSA |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 87, 200m Frisim Flickor 14-15 |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
1 |
|
Alina Andersson |
2007 |
NÄSSJÖ |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Sara Hansen |
2007 |
KALMAR SS |
2:27.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Alwa Merenius |
2006 |
LASS |
2:25.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
LASS |
2:21.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
5 |
|
Julia Karlberg |
2007 |
LASS |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
JÖNKÖPING |
2:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
7 |
|
Elma Halak |
2007 |
LASS |
2:27.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
8 |
|
Siri Gustafsson |
2007 |
VÄRNAMO SS |
2:28.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 87, 200m Frisim Flickor 14-15 |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
1 |
|
Ella Sjö |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:17.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
2 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
ELFSBORG |
2:14.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
3 |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:14.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
2:07.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
VÄXJÖ SS |
2:13.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
6 |
|
Klara Blickfors |
2006 |
OSKARSHAMN |
2:14.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
7 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
ELFSBORG |
2:17.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
8 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
ELFSBORG |
2:21.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-03 18:34:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|