Program for DM 2021 Stockholm
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
SK NEPTUN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
SPIF SF |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
27.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
VÄSBY SS |
27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
27.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Eric Risland |
2006 |
TÄBY SIM |
27.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
5 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
VÄSBY SS |
27.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
27.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
26.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
SK NEPTUN |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
TÄBY SIM |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SKURU IK |
26.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
6 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
SKURU IK |
26.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
3 |
|
William Malmborg |
2003 |
VÄSBY SS |
26.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
26.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
6 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
VÄSBY SS |
26.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
25.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
25.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
4 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
SPIF SF |
24.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
25.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
6 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
25.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 08:15:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|