Startliste for SM-Uinnit 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kuntolaakso |
Järjestäjä: |
SUiL & KuUS |
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
50m Selkäuinti Miehet Kaiken ikäiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synt ynyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
21 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
369 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
440 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
259 |
|
Janne Markus Markkanen |
1994 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
FIN |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
191 |
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
557 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
FIN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
111 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
FIN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
368 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
392 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb |
FIN |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
27 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
24 |
|
Aku Kaila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
188 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
456 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
562 |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
431 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
382 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
FIN |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
220 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
403 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
642 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
565 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
208 |
|
Ville Ihalainen |
1996 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
112 |
|
Joona Ruuskanen |
2000 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
634 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
FIN |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
330 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
FIN |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
373 |
|
Pirkka Perkola |
2001 |
TaTu Tampere |
FIN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
231 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
370 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
327 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
FIN |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
576 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
448 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Lohet |
FIN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
462 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
534 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
185 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
423 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
Nokian Pyry |
FIN |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
14 |
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
30.03 |
|
JÄL |
|
|
|
|
|
39 |
73 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
287 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
FIN |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
100 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
149 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
404 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
597 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
195 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
497 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-06-2021 21.10.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|