Startliste for SM-Uinnit 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kuntolaakso |
Järjestäjä: |
SUiL & KuUS |
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Rintauinti Miehet Kaiken ikäiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synt ynyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
324 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
628 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
FIN |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
630 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
FIN |
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
559 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
382 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
44 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
469 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
459 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
113 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
462 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
242 |
|
Niko Matela |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
119 |
|
Tuomas Jokinen |
2001 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
464 |
|
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
118 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Oskari Repo |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
25 |
|
Pyry Nurminen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
461 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
365 |
|
Alexander Malyshkov |
2004 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
334 |
|
Rasmus Mäkelä |
2004 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
185 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
2:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
573 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
484 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
244 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
68 |
|
Akseli Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
243 |
|
Topi Immonen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
387 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
87 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
162 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
580 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
632 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
FIN |
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
362 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
488 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
433 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
295 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
FIN |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
493 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
262 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
496 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
643 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
45 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
492 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
472 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
75 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
599 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
422 |
|
Santeri Ahinko |
2004 |
Vesihelmen Uimaseura |
FIN |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-06-2021 21.02.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|