2022-05-21   20:39:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
1 200m Vapaauinti Naiset para
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 12 Jenna Rajahalme 2002 Uinti Tampere FIN 2:32.70 S10
16-06-2021 21.01.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
1 200m Vapaauinti Naiset para
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 12 Jenna Rajahalme 2002 Uinti Tampere FIN 2:32.70 S10
16-06-2021 21.02.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
2 200m Vapaauinti Naiset 17 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 137 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 2:05.66
2 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 2:07.91
3 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 2:08.12
4 39 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:09.02
5 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 2:10.28
6 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 2:10.60
7 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 2:10.61
8 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:10.92
9 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:11.09
10 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:11.09
11 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:11.83
12 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 2:12.02
13 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 2:13.06
14 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:13.45
15 151 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 2:13.49
16 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 2:13.55
17 468 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:13.64
18 414 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 2:13.82
19 263 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä FIN 2:13.92
20 77 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 2:14.12
21 299 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.28
22 383 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere FIN 2:14.49
23 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.50
24 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:14.76
25 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 2:15.09
26 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:15.33
27 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 2:15.59
28 412 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 2:15.62
29 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 2:15.73
30 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:15.76
31 86 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 2:15.96
32 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 2:16.25
33 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:16.78
34 356 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura FIN 2:16.83
35 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:17.14
36 539 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:17.18
37 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:17.47
38 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 2:17.52
39 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 2:17.52
40 333 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura FIN 2:17.62
41 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 2:17.64
42 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 2:17.77
43 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 2:17.88
44 306 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:18.13
45 483 Elina Turunen Oulun Uinti 1906 2:18.26
2005 FIN
46 159 Saga Linnosaari Cetus Espoo 2:18.40 JÄL
2008 FIN
47 232 Ebba Simberg Lahden Uimaseura 2:18.56
2007 FIN
48 638 Milla Kiviranta Vanders 2:18.83
2006 FIN
16-06-2021 21.01.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
2 200m Vapaauinti Naiset Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 33 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 2:01.45
2 340 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat FIN 2:03.88
3 137 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 2:05.66
4 339 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat FIN 2:05.81
5 394 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb FIN 2:06.97
6 337 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat FIN 2:07.62
7 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 2:07.91
8 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 2:08.12
9 39 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:09.02
10 473 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:09.09
11 444 Iida-Maria Laine 2001 Oulun Lohet FIN 2:09.26
12 560 Mila Manner 2001 Uinti Tampere FIN 2:10.04
13 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 2:10.28
14 475 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:10.38
15 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 2:10.60
16 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 2:10.61
17 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:10.92
18 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:11.09
19 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:11.09
20 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:11.83
21 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 2:12.02
22 474 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.16
23 457 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.21
24 467 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.87
25 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 2:13.06
26 367 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere FIN 2:13.33
27 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:13.45
28 401 Maija Nurmi Åbo Simklubb 2:13.47
2003 FIN
29 151 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 2:13.49
2007 FIN
30 134 Emmi Nieminen Cetus Espoo 2:13.55
2006 FIN
31 468 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2:13.64
2004 FIN
32 521 sini Niemi Tornion Uimaseura 2:13.71
1993 FIN
33 414 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb 2:13.82
2006 FIN
34 263 Meri Elo Swimming Jyväskylä 2:13.92
2006 FIN
35 77 Annukka Pihkamäki Riihimäen Uimaseura 2:14.12
2004 FIN
36 61 Pippi Nordström Helsingin Uimarit 2:14.16
2001 FIN
37 527 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2:14.21
2002 FIN
38 299 Veera Välivainio Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
2:14.28
2005 FIN
39 465 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:14.29
40 383 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere FIN 2:14.49
41 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.50
42 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:14.76
43 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 2:15.09
44 378 Enni Lahtinen 2002 TaTu Tampere FIN 2:15.12
45 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:15.33
46 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 2:15.59
47 412 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 2:15.62
48 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 2:15.73
49 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:15.76
50 86 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 2:15.96
51 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 2:16.25
52 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:16.78
53 356 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura FIN 2:16.83
54 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:17.14
55 539 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:17.18
56 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:17.47
57 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 2:17.52
58 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 2:17.52
59 333 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura FIN 2:17.62
60 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 2:17.64
61 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 2:17.77
62 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 2:17.88
63 306 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:18.13
64 483 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:18.26
65 159 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 2:18.40 JÄL
66 232 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 2:18.56
67 638 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 2:18.83
16-06-2021 21.02.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
2 200m Vapaauinti Naiset 17 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 137 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 2:05.66
2 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 2:07.91
3 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 2:08.12
4 39 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:09.02
5 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 2:10.28
6 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 2:10.60
7 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 2:10.61
8 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:10.92
9 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:11.09
10 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:11.09
11 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:11.83
12 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 2:12.02
13 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 2:13.06
14 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:13.45
15 151 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 2:13.49
16 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 2:13.55
17 468 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:13.64
18 414 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 2:13.82
19 263 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä FIN 2:13.92
20 77 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 2:14.12
21 299 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.28
22 383 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere FIN 2:14.49
23 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.50
24 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:14.76
25 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 2:15.09
26 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:15.33
27 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 2:15.59
28 412 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 2:15.62
29 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 2:15.73
30 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:15.76
31 86 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 2:15.96
32 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 2:16.25
33 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:16.78
34 356 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura FIN 2:16.83
35 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:17.14
36 539 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:17.18
37 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:17.47
38 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 2:17.52
39 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 2:17.52
40 333 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura FIN 2:17.62
41 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 2:17.64
42 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 2:17.77
43 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 2:17.88
44 306 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:18.13
45 483 Elina Turunen Oulun Uinti 1906 2:18.26
2005 FIN
46 159 Saga Linnosaari Cetus Espoo 2:18.40 JÄL
2008 FIN
47 232 Ebba Simberg Lahden Uimaseura 2:18.56
2007 FIN
48 638 Milla Kiviranta Vanders 2:18.83
2006 FIN
16-06-2021 21.01.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
2 200m Vapaauinti Naiset Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 33 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 2:01.45
2 340 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat FIN 2:03.88
3 137 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 2:05.66
4 339 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat FIN 2:05.81
5 394 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb FIN 2:06.97
6 337 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat FIN 2:07.62
7 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 2:07.91
8 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 2:08.12
9 39 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:09.02
10 473 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:09.09
11 444 Iida-Maria Laine 2001 Oulun Lohet FIN 2:09.26
12 560 Mila Manner 2001 Uinti Tampere FIN 2:10.04
13 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 2:10.28
14 475 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:10.38
15 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 2:10.60
16 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 2:10.61
17 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:10.92
18 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:11.09
19 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:11.09
20 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:11.83
21 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 2:12.02
22 474 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.16
23 457 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.21
24 467 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.87
25 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 2:13.06
26 367 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere FIN 2:13.33
27 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:13.45
28 401 Maija Nurmi Åbo Simklubb 2:13.47
2003 FIN
29 151 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 2:13.49
2007 FIN
30 134 Emmi Nieminen Cetus Espoo 2:13.55
2006 FIN
31 468 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2:13.64
2004 FIN
32 521 sini Niemi Tornion Uimaseura 2:13.71
1993 FIN
33 414 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb 2:13.82
2006 FIN
34 263 Meri Elo Swimming Jyväskylä 2:13.92
2006 FIN
35 77 Annukka Pihkamäki Riihimäen Uimaseura 2:14.12
2004 FIN
36 61 Pippi Nordström Helsingin Uimarit 2:14.16
2001 FIN
37 527 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2:14.21
2002 FIN
38 299 Veera Välivainio Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
2:14.28
2005 FIN
39 465 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:14.29
40 383 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere FIN 2:14.49
41 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:14.50
42 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:14.76
43 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 2:15.09
44 378 Enni Lahtinen 2002 TaTu Tampere FIN 2:15.12
45 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:15.33
46 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 2:15.59
47 412 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 2:15.62
48 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 2:15.73
49 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 2:15.76
50 86 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 2:15.96
51 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 2:16.25
52 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:16.78
53 356 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura FIN 2:16.83
54 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:17.14
55 539 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:17.18
56 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:17.47
57 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 2:17.52
58 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 2:17.52
59 333 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura FIN 2:17.62
60 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 2:17.64
61 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 2:17.77
62 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 2:17.88
63 306 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:18.13
64 483 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:18.26
65 159 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 2:18.40 JÄL
66 232 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 2:18.56
67 638 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 2:18.83
16-06-2021 21.02.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
3 200m Rintauinti Miehet 18 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 382 Jami Ihalainen 2003 TaTu Tampere FIN 2:22.99
2 44 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:23.47
3 469 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:24.02
4 462 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:27.15
5 242 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:27.73
6 140 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo FIN 2:28.61
7 365 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit FIN 2:31.33
8 334 Rasmus Mäkelä 2004 Porin Uimaseura FIN 2:33.27
9 185 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura FIN 2:33.28
10 573 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere FIN 2:33.64
11 484 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.26
12 244 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.38
13 68 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura FIN 2:35.40
14 243 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.56
15 387 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere FIN 2:37.34
16 87 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 2:37.51
17 162 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 2:38.13
18 580 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere FIN 2:38.31
19 632 Antti Musikka 2005 Vanders FIN 2:39.23
20 362 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit FIN 2:39.47
21 488 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:39.56
22 433 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:39.90
23 295 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:40.05
24 493 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:40.54
25 262 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä FIN 2:41.30
26 496 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.72
27 643 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila FIN 2:42.98
28 45 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:42.99
29 492 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.81
30 472 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.87
31 75 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura FIN 2:44.71
32 599 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere FIN 2:44.95
33 422 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura FIN 2:47.16
16-06-2021 21.01.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
3 200m Rintauinti Miehet Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 324 Matti Mattsson 1993 Porin Uimaseura FIN 2:08.26
2 628 Tapio Junninen 1995 Vanders FIN 2:12.34
3 630 Erik Nurmi 2001 Vanders FIN 2:16.53
4 559 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere FIN 2:17.44
5 382 Jami Ihalainen 2003 TaTu Tampere FIN 2:22.99
6 44 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:23.47
7 469 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:24.02
8 459 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:26.42
9 113 Petr Pankratov 2002 Cetus Espoo FIN 2:27.13
10 462 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:27.15
11 242 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:27.73
12 119 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo FIN 2:28.04
13 464 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:28.57
14 118 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo FIN 2:28.60
15 140 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo FIN 2:28.61
16 25 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap FIN 2:29.75
17 461 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 2:30.79
18 365 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit FIN 2:31.33
19 334 Rasmus Mäkelä 2004 Porin Uimaseura FIN 2:33.27
20 185 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura FIN 2:33.28
21 573 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere FIN 2:33.64
22 484 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.26
23 244 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.38
24 68 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura FIN 2:35.40
25 243 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.56
26 387 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere FIN 2:37.34
27 87 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 2:37.51
28 162 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 2:38.13
29 580 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere FIN 2:38.31
30 632 Antti Musikka 2005 Vanders FIN 2:39.23
31 362 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit FIN 2:39.47
32 488 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:39.56
33 433 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:39.90
34 295 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:40.05
35 493 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:40.54
36 262 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä FIN 2:41.30
37 496 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.72
38 643 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila FIN 2:42.98
39 45 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:42.99
40 492 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.81
41 472 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.87
42 75 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura FIN 2:44.71
43 599 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere FIN 2:44.95
44 422 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura FIN 2:47.16
16-06-2021 21.02.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
3 200m Rintauinti Miehet 18 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 382 Jami Ihalainen 2003 TaTu Tampere FIN 2:22.99
2 44 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 2:23.47
3 469 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:24.02
4 462 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:27.15
5 242 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:27.73
6 140 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo FIN 2:28.61
7 365 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit FIN 2:31.33
8 334 Rasmus Mäkelä 2004 Porin Uimaseura FIN 2:33.27
9 185 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura FIN 2:33.28
10 573 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere FIN 2:33.64
11 484 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.26
12 244 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.38
13 68 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura FIN 2:35.40
14 243 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:35.56
15 387 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere FIN 2:37.34
16 87 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 2:37.51
17 162 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 2:38.13
18 580 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere FIN 2:38.31
19 632 Antti Musikka 2005 Vanders FIN 2:39.23
20 362 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit FIN 2:39.47
21 488 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:39.56
22 433 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:39.90
23 295 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:40.05
24 493 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:40.54
25 262 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä FIN 2:41.30
26 496 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.72
27 643 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila FIN 2:42.98
28 45 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 2:42.99
29 492 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.81
30 472 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.87
31 75 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura FIN 2:44.71
32 599 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere FIN 2:44.95
33 422 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura FIN 2:47.16
16-06-2021 21.01.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
3 200m Rintauinti Miehet Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 324 Matti Mattsson 1993 Porin Uimaseura FIN 2:08.26
2 628 Tapio Junninen 1995 Vanders FIN 2:12.34
3 630 Erik Nurmi 2001 Vanders FIN 2:16.53