2022-05-21   21:50:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

2. päivä aikuiset alkuerä

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
28 50m Vapaauinti Naiset 17 ja nuoremmat
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 146 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 26.43
2 524 helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö FIN 26.68
3 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 26.83
4 32 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 27.27
5 571 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere FIN 27.46
6 46 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 27.46
7 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 27.49
8 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 27.56
9 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 27.58
10 478 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 27.61
11 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 27.69
12 633 Essi Ahvenainen 2005 Vanders FIN 27.70
13 591 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere FIN 27.73
14 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 27.83
15 151 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 27.91
16 489 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 27.92
17 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 28.05
18 581 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere FIN 28.12
19 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 28.21
20 200 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.23
21 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 28.26
22 428 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry FIN 28.27
23 88 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry FIN 28.29
24 346 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat FIN 28.29
25 276 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 28.31
26 363 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit FIN 28.32
27 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 28.34
28 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.36
29 199 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.38
30 503 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 28.42
31 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 28.44
32 332 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura FIN 28.49
33 235 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 28.51
34 92 Aminata Barrow 2004 Simmis Wanda ry FIN 28.52
35 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.55
36 93 Aino Hankala Simmis Wanda ry 28.56
2005 FIN
37 416 Cecilia Rönnlund Åbo Simklubb 28.56
2006 FIN
38 383 Santra Nieminen TaTu Tampere 28.58
2004 FIN
39 406 Ellen Kaituri Åbo Simklubb 28.59
2006 FIN
40 598 Milana Virtanen Uinti Tampere 28.60
2006 FIN
41 303 Gitta Nukala Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
28.62
2004 FIN
42 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 28.65
43 579 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere FIN 28.69
44 430 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 28.69
45 644 Nessa Järvinen 2004 Uimaseura Aquila FIN 28.70
46 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 28.71
47 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.72
48 299 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.74
49 504 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 28.75
50 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 28.76
51 277 henna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 28.78
52 356 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura FIN 28.81
53 569 emmi manninen 2004 Uinti Tampere FIN 28.87
54 306 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.88
55 479 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.90
56 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.95
57 477 Inka Elamaa 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.95
58 141 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo FIN 28.95
59 638 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 28.95
60 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 28.97
61 322 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot FIN 28.99
62 480 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 29.00
63 38 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 29.00
64 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 29.01
65 445 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet FIN 29.01
66 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 29.04
67 577 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere FIN 29.04
68 233 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura FIN 29.05
69 217 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 29.08
70 432 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.08
71 595 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere FIN 29.09
72 71 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 29.09
73 429 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.11
74 255 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 29.11
75 64 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit FIN 29.11
76 35 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 29.12
77 144 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo FIN 29.14
78 308 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.14
79 79 Vlada Guljajeva 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 29.15
80 293 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.15
81 451 Lotta Janhunen Oulun Lohet 29.21
2007 FIN
82 397 Siiri Konkka Åbo Simklubb 29.22
2004 FIN
83 201 Anri Parviainen Joensuun Uimaseura ry 29.24
2008 FIN
84 585 Alina Talja Uinti Tampere 29.24
2004 FIN
85 476 Laura Helena Markuksela Oulun Uinti 1906 29.27
2004 FIN
86 434 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti Ry 29.27
2006 FIN
87 163 Petra Nieminen Cetus Espoo 29.28
2007 FIN
88 619 Venla Holma Loimaan Uimaseura 29.28
2008 FIN
89 623 Emilia Juutilainen Rovaniemen Uimaseura 29.30
2004 FIN
90 621 Riina Niemi Rovaniemen Uimaseura 29.31
2005 FIN
91 47 Ariel Julienne Jämsen Helsingfors Simsällskap 29.32
2006 FIN
92 202 Eevi Riekki Joensuun Uimaseura ry 29.32
2007 FIN
93 159 Saga Linnosaari Cetus Espoo 29.34
2008 FIN
94 659 Anniina Ahonen Race Club Sveitsi 29.34
2005 FIN
95 631 Milla Strandberg Vanders 29.37
2005 FIN
96 301 Joanna Högback Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
29.38
2007 FIN
97 548 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi FIN 29.40
98 601 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere FIN 29.40
99 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 29.43
100 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 29.46
101 286 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.46
102 438 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 29.47
103 538 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 29.48
104 253 Vilma Hjelt 2004 Pieksän Kuutit FIN 29.49
105 186 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura FIN 29.50
106 529 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi FIN 29.52
107 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 29.56
108 449 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet FIN 29.56
109 450 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet FIN 29.60
110 307 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.60
111 215 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura FIN 29.60
112 304 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.63
113 592 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere FIN 29.63
114 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 29.68
115 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 29.68
116 531 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 29.68
117 408 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb FIN 29.69
118 300 Ida Helena Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.69
119 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 29.70
120 323 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot FIN 29.70
121 405 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 29.71
122 48 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 29.71
123 498 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 29.72
124 436 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 29.72
125 593 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere FIN 29.73
126 439 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 29.73
127 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 29.75
128 90 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 29.75
129 437 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 29.80
130 198 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 29.80
131 213 Elsa Komulainen 2005 Kuopion Uimaseura FIN 29.82
16-06-2021 21.02.06 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner