2022-06-28   12:13:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

2. päivä aikuiset alkuerä

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
19 200m Rintauinti Naiset Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 33 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 2:26.89
2 261 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä FIN 2:28.04
3 375 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere FIN 2:29.15
4 468 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.08
5 489 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:35.65
6 545 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi FIN 2:35.69
7 570 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere FIN 2:36.36
8 80 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura FIN 2:39.32
9 478 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:39.54
10 579 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere FIN 2:41.55
11 114 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo FIN 2:41.79
12 43 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 2:41.86
13 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.18
14 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 2:42.67
15 480 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.75
16 473 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:42.88
17 474 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 2:43.14
18 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 2:43.72
19 371 veera kivirinta 1995 TaTu Tampere FIN 2:43.76
20 624 Iida Heikkinen 2004 Uinti Imatra FIN 2:43.90
21 412 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb FIN 2:44.26
22 318 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit FIN 2:44.44
23 588 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere FIN 2:44.51
24 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:45.80
25 586 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere FIN 2:46.46
26 551 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki FIN 2:46.53
27 378 Enni Lahtinen 2002 TaTu Tampere FIN 2:47.00
28 61 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit FIN 2:47.44
29 155 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo FIN 2:48.54
30 92 Aminata Barrow 2004 Simmis Wanda ry FIN 2:48.75
31 79 Vlada Guljajeva 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 2:48.82
32 528 Julia Tuura 2004 Swimming Club Rovaniemi FIN 2:49.11
33 637 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders FIN 2:49.52
34 142 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo FIN 2:49.62
35 332 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura FIN 2:49.93
36 302 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:50.16
37 631 Milla Strandberg Vanders 2:50.16
2005 FIN
38 603 Saaga Keränen Uinti Tampere 2:50.19
2006 FIN
39 538 Silva Salonniemi Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:50.29
2006 FIN
40 86 Linnea Heikkilä Simmis Grani 2:50.39
2008 FIN
41 133 Milla-Lotta Tapanainen Cetus Espoo 2:50.92
2003 FIN
42 150 Matilda Leppänen Cetus Espoo 2:51.06
2007 FIN
43 477 Inka Elamaa Oulun Uinti 1906 2:51.11
2004 FIN
44 453 Iinu Tiainen Oulun Lohet 2:51.21
2007 FIN
45 353 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2:51.62
2002 FIN
46 29 Sofia Nurkkala Helsingfors Simsällskap 2:52.27
2004 FIN
47 248 Anniina Kurvinen Lappeenrannan Uimarit 2:52.91
2006 FIN
48 99 Sara Myller Tuusulan Uimaseura ry 2:52.96
2003 FIN
49 540 Hertta Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:53.00
2007 FIN
50 153 Kaarina Rihte Cetus Espoo 2:53.30
2005 FIN
51 47 Ariel Julienne Jämsen Helsingfors Simsällskap 2:53.92
2006 FIN
52 499 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 2:53.95
2007 FIN
53 94 Emilia Myllykoski Simmis Wanda ry 2:54.33
2003 FIN
54 447 Ellen Krüger Oulun Lohet 2:54.34
2007 FIN
55 95 Oosa Mattila Simmis Wanda ry 2:54.87
2006 FIN
56 482 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 2:54.94
2005 FIN
57 644 Nessa Järvinen Uimaseura Aquila 2:55.03
2004 FIN
58 301 Joanna Högback Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
2:55.34
2007 FIN
59 323 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot FIN 2:55.48
60 299 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:55.77
61 235 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 2:55.83
62 267 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä FIN 2:55.91
63 525 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö FIN 2:55.92
64 294 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 2:56.59
65 575 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere FIN 2:56.60
66 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:56.73
67 537 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:56.91
16-06-2021 21.02.42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner