2022-05-21   19:52:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

2. päivä aikuiset alkuerä

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
22 100m Perhosuinti Naiset Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 33 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap FIN 59.73
2 532 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti FIN 1:00.37
3 101 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo FIN 1:00.39
4 337 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat FIN 1:01.92
5 584 Aino Hinkka 2005 Uinti Tampere FIN 1:01.94
6 241 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:02.25
7 556 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere FIN 1:02.25
8 106 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo FIN 1:02.55
9 335 Laura Mäki 1997 Raision Urheilijat FIN 1:02.77
10 26 Kiira Vilma Sofia Mauranen 1999 Helsingfors Simsällskap FIN 1:03.40
11 218 Julia Bruneau 1999 Lahden Uimaseura FIN 1:03.62
12 31 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:03.68
13 395 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb FIN 1:03.82
14 126 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo FIN 1:04.15
15 560 Mila Manner 2001 Uinti Tampere FIN 1:04.24
16 340 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat FIN 1:04.51
17 329 Anniina Murto 2001 Porin Uimaseura FIN 1:04.72
18 467 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:04.81
19 366 Claudia Åvist 1997 TaTu Tampere FIN 1:04.81
20 17 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap FIN 1:05.63
21 558 Jenni Lampi 2000 Uinti Tampere FIN 1:05.90
22 521 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura FIN 1:05.92
23 325 Janina Ollikainen 2000 Porin Uimaseura FIN 1:06.11
24 633 Essi Ahvenainen 2005 Vanders FIN 1:06.16
25 555 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere FIN 1:06.17
26 581 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere FIN 1:06.28
27 443 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet FIN 1:06.61
28 77 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 1:06.74
29 396 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb FIN 1:06.86
30 430 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:07.01
31 39 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.03
32 465 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 1:07.04
33 32 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.05
34 568 Olga Koskinen 2002 Uinti Tampere FIN 1:07.08
35 410 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb FIN 1:07.15
36 429 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:07.20
37 43 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:07.29
38 527 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:07.37
39 89 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry FIN 1:07.71
40 406 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb FIN 1:07.76
41 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 1:07.80
42 326 Julia Sottinen 2000 Porin Uimaseura FIN 1:07.92
43 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 1:07.96
44 566 Emma von Dickoff 2002 Uinti Tampere FIN 1:08.00
45 35 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:08.16
46 344 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat FIN 1:08.45
47 93 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:08.47
48 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 1:08.64
49 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:08.84
50 276 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 1:08.93
51 263 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä FIN 1:09.01
52 333 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura FIN 1:09.04
53 583 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere FIN 1:09.07
54 475 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.07
55 592 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere FIN 1:09.20
56 123 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo FIN 1:09.31
57 502 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.33
58 355 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura FIN 1:09.38
59 143 Iisa Karpela 2004 Cetus Espoo FIN 1:09.43
60 116 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo FIN 1:09.53
61 428 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:09.54
62 96 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:09.66
63 531 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:09.67
64 302 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 1:09.72
65 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 1:09.78
66 65 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit FIN 1:09.98
67 232 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 1:10.20
68 589 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere FIN 1:10.24
69 47 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:10.49
70 92 Aminata Barrow 2004 Simmis Wanda ry FIN 1:10.60
71 415 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb FIN 1:10.65
72 638 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 1:10.65
73 245 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:10.71
74 659 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi FIN 1:10.83
75 432 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:10.99
76 503 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.16
77 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:11.25
78 490 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.32
79 201 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:11.33
80 161 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:11.38 JÄL
81 90 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:11.43
82 135 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:11.53
83 600 Kiona Amelia Inkilä 2004 Uinti Tampere FIN 1:11.66
84 405 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 1:11.77
85 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:11.82
86 646 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti FIN 1:11.87
87 498 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:11.94
88 434 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:11.95
89 194 Mitra Pietiäinen 2004 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:12.14
90 483 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.28
91 29 Sofia Nurkkala 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:12.45
92 540 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:12.56
93 436 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 1:12.69
16-06-2021 21.02.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner