2022-07-01   16:14:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-Uinnit 2021

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

2. päivä aikuiset alkuerä

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit
Paikka: Kuntolaakso Järjestäjä: SUiL & KuUS
Allas: 50m kesä 17, 2021 to kesä 20, 2021
28 50m Vapaauinti Naiset Kaiken ikäiset
# ID Nimi Synt
ynyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 101 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo FIN 24.77
2 649 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani FIN 25.21
3 241 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit FIN 25.91
4 218 Julia Bruneau 1999 Lahden Uimaseura FIN 26.19
5 337 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat FIN 26.34
6 394 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb FIN 26.37
7 395 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb FIN 26.40
8 146 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 26.43
9 647 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani FIN 26.55
10 23 Reetta Kanervo 1999 Helsingfors Simsällskap FIN 26.55
11 102 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo FIN 26.58
12 556 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere FIN 26.61
13 654 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani FIN 26.63
14 652 Mia Pentti 2002 Kampuksen Plaani FIN 26.66
15 524 helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö FIN 26.68
16 328 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura FIN 26.82
17 297 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 26.83
18 131 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo FIN 26.87
19 225 Saana Liikonen 2001 Lahden Uimaseura FIN 26.98
20 115 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo FIN 27.08
21 109 Sini Koivu 1999 Cetus Espoo FIN 27.09
22 252 Lotta Upanne 1998 Mikkelin Uimaseura FIN 27.12
23 648 Sonja Pentti 1999 Kampuksen Plaani FIN 27.13
24 627 Nina Haltia 1999 Vanders FIN 27.15
25 572 Viivi Merisalo 2002 Uinti Tampere FIN 27.16
26 554 Hanna Hammar 1998 Uinti Tampere FIN 27.18
27 545 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi FIN 27.20
28 32 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 27.27
29 340 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat FIN 27.32
30 465 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 27.38
31 563 Fanny Grönvall 2000 Uinti Tampere FIN 27.38
32 571 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere FIN 27.46
33 46 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 27.46
34 343 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat FIN 27.49
35 227 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura FIN 27.52
36 345 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 27.56
37 230 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 27.58
38 561 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere FIN 27.60
39 478 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 27.61
40 17 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap FIN 27.62
41 320 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 27.69
42 633 Essi Ahvenainen 2005 Vanders FIN 27.70
43 366 Claudia Åvist 1997 TaTu Tampere FIN 27.71
44 591 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere FIN 27.73
45 50 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 27.83
46 639 Vilja Grundström 2003 Vanders FIN 27.83
47 475 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 27.89
48 399 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb FIN 27.89
49 338 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat FIN 27.90
50 151 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 27.91
51 523 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö FIN 27.92
52 489 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 27.92
53 536 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja FIN 27.94
54 463 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 27.98
55 629 Milla Nikkanen 2002 Vanders FIN 27.99
56 367 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere FIN 28.00
57 396 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb FIN 28.02
58 152 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 28.05
59 474 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 FIN 28.09
60 457 Henna Haipus 2001 Oulun Uinti 1906 FIN 28.11
61 581 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere FIN 28.12
62 66 Saana Yritys 2003 Hyvinkään Uimaseura FIN 28.16
63 385 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere FIN 28.21
64 527 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi FIN 28.21
65 558 Jenni Lampi 2000 Uinti Tampere FIN 28.22
66 200 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.23
67 91 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 28.26
68 428 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry FIN 28.27
69 88 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry FIN 28.29
70 346 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat FIN 28.29
71 276 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura FIN 28.31
72 363 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit FIN 28.32
73 596 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere FIN 28.34
74 471 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.36
75 199 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.38
76 503 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 28.42
77 116 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo FIN 28.44
78 402 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb FIN 28.44
79 352 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura FIN 28.45
80 332 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura FIN 28.49
81 235 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 28.51
82 92 Aminata Barrow 2004 Simmis Wanda ry FIN 28.52
83 193 Melinda Moilanen 2000 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.53
84 292 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.55
85 393 Jenny Ek 1999 Åbo Simklubb FIN 28.56
86 93 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry FIN 28.56
87 416 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb FIN 28.56
88 383 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere FIN 28.58
89 406 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb FIN 28.59
90 598 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere FIN 28.60
91 303 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.62
92 555 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere FIN 28.63
93 364 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit FIN 28.65
94 579 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere FIN 28.69
95 430 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 28.69
96 644 Nessa Järvinen 2004 Uimaseura Aquila FIN 28.70
97 134 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 28.71
98 209 Miia Hurskainen 1992 Kuopion Uimaseura FIN 28.72
99 305 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.72
100 568 Olga Koskinen 2002 Uinti Tampere FIN 28.72
101 299 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.74
102 427 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti Ry 28.74
2002 FIN
103 473 Mathilda Puutio Oulun Uinti 1906 28.74
2003 FIN
104 223 Julia Romo Lahden Uimaseura 28.75
2003 FIN
105 504 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 28.75
2006 FIN
106 637 Mea Melissa Miettinen Vanders 28.76
2005 FIN
107 378 Enni Lahtinen TaTu Tampere 28.78
2002 FIN
108 277 henna känsäkangas Kokkolan Uimaseura 28.78
2004 FIN
109 356 Anni Törmänen Rauman Uimaseura 28.81
2005 FIN
110 569 emmi manninen Uinti Tampere 28.87
2004 FIN
111 306 Aina Keiski Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
28.88
2007 FIN
112 479 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.90
113 298 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 28.95
114 477 Inka Elamaa 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 28.95
115 141 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo FIN 28.95
116 638 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 28.95
117 626 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 28.97
118 322 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot FIN 28.99
119 480 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 29.00
120 38 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 29.00
121 128 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo FIN 29.01
122 445 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet FIN 29.01
123 543 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi FIN 29.03
124 84 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 29.04
125 89 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry FIN 29.04
126 577 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere FIN 29.04
127 233 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura FIN 29.05
128 217 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 29.08
129 432 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.08
130 595 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere FIN 29.09
131 71 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 29.09
132 429 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.11
133 255 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat FIN 29.11
134 64 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit FIN 29.11
135 35 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 29.12
136 144 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo FIN 29.14
137 308 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.14
138 79 Vlada Guljajeva 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 29.15
139 293 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.15
140 451 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet FIN 29.21
141 397 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb FIN 29.22
142 201 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 29.24
143 585 Alina Talja 2004 Uinti Tampere FIN 29.24
144 476 Laura Helena Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 29.27
145 434 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.27
146 163 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 29.28
147 619 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura FIN 29.28
148 623 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura FIN 29.30
149 621 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura FIN 29.31
150 47 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 29.32
151 202 Eevi Riekki 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 29.32
152 159 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 29.34
153 659 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi FIN 29.34
154 631 Milla Strandberg 2005 Vanders FIN 29.37
155 301 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.38
156 548 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi FIN 29.40
157 601 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere FIN 29.40
158 249 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 29.43
159 409 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb FIN 29.46
160 286 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.46
161 438 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 29.47
162 538 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 29.48
163 253 Vilma Hjelt 2004 Pieksän Kuutit FIN 29.49
164 186 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura FIN 29.50
165 529 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi FIN 29.52
166 250 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 29.56
167 449 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet FIN 29.56
168 450 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet FIN 29.60
169 307 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.60
170 215 Minea Törhönen Kuopion Uimaseura 29.60
2007 FIN
171 304 Pirita Hautala Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
29.63
2004 FIN
172 592 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere FIN 29.63
173 275 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura FIN 29.68
174 158 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo FIN 29.68
175 531 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 29.68
176 408 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb FIN 29.69
177 300 Ida Helena Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
FIN 29.69
178 157 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo FIN 29.70
179 323 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot FIN 29.70
180 405 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb FIN 29.71
181 48 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 29.71
182 498 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 29.72
183 436 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura FIN 29.72
184 593 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere FIN 29.73
185 439 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 29.73
186 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 29.75
187 90 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry FIN 29.75
188 437 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 29.80
189 198 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 29.80
190 213 Elsa Komulainen 2005 Kuopion Uimaseura FIN 29.82
16-06-2021 21.02.46 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner