Program för Wadköpingsdoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 25/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Pojkar C-D
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C 13-14 |
32.01 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap (SWE) |
Gustavsviksbadet (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
D 12 oy |
36.41 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2018-09-22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
1 |
|
Valter Strömberg |
2008 |
HK SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
2 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
SANDVIKEN |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
3 |
|
Malte Andersson |
2007 |
UPSALA S |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
4 |
|
Ruben Demker |
2011 |
UPSALA S |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
5 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
ÖSMO SS |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
6 |
|
Elias Eriksson |
2008 |
SANDVIKEN |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
7 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
HK SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
0 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
KARLSKO SF |
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
1 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
UPSALA S |
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
3 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
4 |
|
Gustav Larsson |
2007 |
SS MORA |
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
5 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
ÖSA |
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Oscar Glad |
2007 |
SS MORA |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
7 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
HK SIM |
51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
DEJE SS |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Arvid Dahlstedt |
2008 |
DEJE SS |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
0 |
|
David Adolfsson |
2007 |
ÖSA |
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
1 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
ÖSMO SS |
48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
UPSALA S |
46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
3 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
43.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
KARLSTAD |
42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
5 |
|
Hugo Angland |
2007 |
NKK |
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
GRUMS SS |
45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
7 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
ÖSMO SS |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
8 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
UPSALA S |
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
9 |
|
August Vogt |
2010 |
UPSALA S |
48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
0 |
|
Robin Andersson |
2009 |
ÖSMO SS |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
|
Karl Winge |
2008 |
KARLSKO SF |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
3 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
STRÄNGNÄS |
40.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Axel Ekdala |
2007 |
KUNGÄLV |
39.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Axel Haglund |
2007 |
BORLÄNGE |
39.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
6 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
LASS |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
7 |
|
Gustav Call |
2009 |
UPSALA S |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
NKK |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
9 |
|
Eric Viker |
2008 |
FALUN |
42.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
0 |
|
Max Schimmel |
2009 |
SKÖVDE SS |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
NKK |
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
3 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
4 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
NJURUNDA |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
5 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
34.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
6 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
7 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
35.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
8 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
9 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
NKK |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 07:29:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|