Program för Wadköpingsdoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 26/9 Klockan 15.00 (Insim 13.30-14.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 100m Bröstsim Pojkar C-D
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C 13-14 |
1:09.35 |
|
Teodor Widerberg |
1988 |
SK Laxen (SWE) |
Örebro (SWE) |
2012-09-22 |
|
|
D 12 oy |
1:14.28 |
|
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2013-09-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
3 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
NKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
4 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
ÖSMO SS |
1:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
5 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
HK SIM |
2:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 100m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
0 |
|
Gustav Larsson |
2007 |
SS MORA |
1:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
1 |
|
Robin Andersson |
2009 |
ÖSMO SS |
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
UPSALA S |
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
3 |
|
Hugo Angland |
2007 |
NKK |
1:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
UPSALA S |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
5 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
UPSALA S |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
6 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
7 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
ÖSMO SS |
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
8 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
ÖSMO SS |
1:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
9 |
|
August Vogt |
2010 |
UPSALA S |
1:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 100m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
0 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
1:39.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
1 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
SANDVIKEN |
1:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
LASS |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
|
Eric Viker |
2008 |
FALUN |
1:32.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
5 |
|
Gustav Call |
2009 |
UPSALA S |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
6 |
|
David Adolfsson |
2007 |
ÖSA |
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
7 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
KARLSTAD |
1:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
1:38.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
9 |
|
Ruben Demker |
2011 |
UPSALA S |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 100m Bröstsim Pojkar C-D |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
0 |
|
Axel Haglund |
2007 |
BORLÄNGE |
1:27.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
SKÖVDE SS |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
3 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
NKK |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
4 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
1:11.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
5 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
1:19.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
7 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
8 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
NKK |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
9 |
|
Axel Ekdala |
2007 |
KUNGÄLV |
1:28.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 13:01:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|