Program för DM-JDM (25m) 2021 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 2/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30-15.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 3 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Frisim Herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
48.46 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS |
Stockholm |
2018-11-18 |
|
|
JDR |
50.05 |
|
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads SS |
Reykjavik |
2017-12-02 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
121 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
153 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
124 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
102 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
61 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
149 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
82 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
57.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
57.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
142 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
63 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
93 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
23 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
71 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
145 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
108 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
107 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
76 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
30 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
18 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
162 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:00.86 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
34 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
31 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
97 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
98 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
14 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
SWE |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-30 12:46:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|