Ohjelma UGP 3 2021 med Falu Sprinten, Falun
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 16/10 Klockan 16.00 (Insimning 14.30-15.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
UGP 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
GÄVLE SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Nils Edberg |
2008 |
HARNÄS SKU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Emil Överstam |
2008 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Eskil Nilsson |
2008 |
LUDVIKA SS |
6:09.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
UPSALA S |
5:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
GÄVLE SS |
5:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
HARNÄS SKU |
5:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
VÄSTERÅS |
5:53.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Albin Kirchhoff |
2008 |
STRÄNGNÄS |
6:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
1 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
HARNÄS SKU |
5:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
BORLÄNGE |
5:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
5:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
STRÄNGNÄS |
5:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
UPSALA S |
5:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
HARNÄS SKU |
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
5:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
1 |
|
Linus Jansson |
2006 |
UPSALA S |
5:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
FALUN |
5:06.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Isac Forsman |
2006 |
VAIK SK |
4:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
FALUN |
4:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
4:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
HEDEMORA |
4:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
5:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 12:34:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|