Program för Sum-Sim Regionfinal 2021, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 13 november 2021 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Bröstsim P13-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
190 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
84 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
127 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
104 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
187 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.02 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
1:21.51 |
|
|
|
25 |
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:21.63 |
|
|
|
166 |
Tor Carlén |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:24.05 |
|
|
|
173 |
Erik Talipov |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:24.19 |
|
|
|
253 |
Jonatan Frisendahl |
2008 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.48 |
|
|
|
68 |
Felix Tetli |
2007 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:26.29 |
|
|
|
180 |
Noel Lundström |
2007 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
1:26.39 |
|
|
|
31 |
Anton Rejnwahl |
2008 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:27.44 |
|
|
|
174 |
Carl Olsson |
2008 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
1:29.04 |
|
|
|
79 |
Moritz Karlsson |
2008 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Ösmo Simsällskap |
|
1:32.30 |
|
|
|
224 |
Renat Zaripov |
2007 |
SWE |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
1:33.23 |
|
|
|
15 |
Albert Sharpe |
2008 |
SWE |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Tyresö Simsällskap |
|
1:33.69 |
|
|
|
130 |
Isak Silebäck |
2007 |
SWE |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Ösmo Simsällskap |
|
1:33.86 |
|
|
|
220 |
Emanuel Liljestedt |
2008 |
SWE |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:35.73 |
|
|
|
167 |
William Clason |
2008 |
SWE |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
1:42.18 |
|
|
|
151 |
Elias Steinle |
2007 |
SWE |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:42.73 |
|
|
|
258 |
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
SWE |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:51.32 |
|
|
|
261 |
Eric Svensson |
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 07:11:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|