Program för Sum-Sim Regionfinal 2021, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag 14 november 2021 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
100m Frisim P13-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
190 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
68 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
187 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
14 |
|
Emilio Urtoller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
213 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
84 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
173 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
127 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
27 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
104 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
158 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
247 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
174 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
176 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
220 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
180 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
224 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
15 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 12:29:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|