Startliste for SM/JSM (25m) 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Medley Damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
57.10 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Moscow (RUS) |
2017-08-02 |
|
|
SJ |
58.77 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S (SWE) |
Helsingborg (SWE) |
2015-11-05 |
|
|
16 |
1:00.36 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S (SWE) |
Helsingborg (SWE) |
2012-11-22 |
|
|
15 |
1:00.97 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2011-11-24 |
|
|
14 |
1:01.91 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2018-11-15 |
|
|
13 |
1:04.38 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns SS (SWE) |
Haninge (SWE) |
2017-10-14 |
|
|
FM: Magdalena Kuras 1:00,39 |
FJ: Emelie Fast 1:01,39 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
435 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
511 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
116 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
461 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
175 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
238 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
331 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
335 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
141 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
171 |
|
Tilde Morin |
2002 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
397 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
354 |
|
Clara Steen |
2003 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
526 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
232 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
23 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
395 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
456 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
560 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
534 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
569 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
539 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
443 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
345 |
|
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-23 16:02:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|