Program för SM/JSM (25m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Onsdag 24 november 2021 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4x200m Frisim Herrar Jr
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
SF-Anytime |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
7:07.07 |
|
Helsingborgs S |
|
|
Helsingborg (SWE) |
2016-11-04 |
|
|
FJ: SK Neptun 1:49,64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
KUNGSBACKA |
8:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
4 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
SUNDSVALL |
8:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
5 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
SS04 |
8:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4x200m Frisim Herrar Jr |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
1 |
|
Täby Sim |
2002 |
TÄBY SIM |
8:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
2003 |
LASS |
8:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2002 |
VÄSBY SS |
8:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
631 |
4 |
|
Eskilstuna SK/Karlstads SS |
2002 |
ESKILSTUNA/KARLSTA |
7:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Simklubben Laxen |
2003 |
SK LAXEN |
8:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
6 |
|
Umeå SS/SK Ägir |
2002 |
UMEÅ/ÄGIR |
8:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
7 |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
MKK |
8:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
8 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
8:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4x200m Frisim Herrar Jr |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
1 |
|
Väsby Simsällskap |
2002 |
VÄSBY SS |
7:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
2 |
|
Spårvägen Simförening |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
7:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
3 |
|
Simklubben Neptun |
2003 |
SK NEPTUN |
7:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
4 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
HS |
7:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
5 |
|
Simklubben Poseidon |
2002 |
POSEIDON |
7:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
LASS |
7:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
7 |
|
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
JÖNKÖPING |
7:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
8 |
|
Simklubben Poseidon lag 2 |
2002 |
POSEIDON |
7:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-23 20:39:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|