Program för SM/JSM (25m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 26 november 2021 kl. 17:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Damer
|
B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ebba von Sydow Jewelry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
56.03 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S (SWE) |
Berlin (GER) |
2021-10-02 |
|
|
SJ |
57.54 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim (SWE) |
Gothenburg (SWE) |
2013-11-24 |
|
|
16 |
58.88 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2016-11-06 |
|
|
15 |
58.83 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms SS (SWE) |
Göteborg (SWE) |
2015-12-05 |
|
|
14 |
1:01.31 |
|
Trine Forss |
2003 |
Skövde SS (SWE) |
Reykjavík (Isl) |
2017-12-01 |
|
|
13 |
1:02.61 |
|
Isabella Nilsson |
2008 |
Simklubben Poseidon (S |
Stockholm (SWE) |
2021-11-26 |
|
|
FM: Michelle Coleman 56,98 |
FJ: Hanna Rosvalll 57,92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
563 |
2 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
UDDEVALLA |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
3 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
4 |
|
Isabella Nilsson |
2008 |
POSEIDON |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
HS |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
6 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
7 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
8 |
|
Alice Persson |
2003 |
HS |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Damer |
A Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
1 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
JÖNKÖPING |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
3 |
|
Alice Velden |
2005 |
SS04 |
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
HS |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
7 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
8 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
MKK |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-26 13:23:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|