Program för SM/JSM (25m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 26 november 2021 kl. 17:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar
|
B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim (SWE) |
Upplands Väsby (SWE) |
2009-11-08 |
|
|
SJ |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim (SWE) |
Upplands Väsby (SWE) |
2009-11-08 |
|
|
16 |
1:57.49 |
|
Axel Pettersson |
1995 |
Jönköpings SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2011-11-25 |
|
|
15 |
1:59.90 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Göteborg (SWE) |
2015-12-06 |
|
|
14 |
2:05.42 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla S (SWE) |
Eskilstuna (SWE) |
2017-12-10 |
|
|
13 |
2:10.23 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2005-12-02 |
|
|
FM: Gustav Hökfelt 1:55,82 |
FJ: Gustav Henriksen 1:58,16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
1 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
3 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK SYDSIM |
2:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Jacob Glans |
2006 |
KSLS |
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
6 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
MKK |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
8 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
VÄSBY SS |
2:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
A Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
2:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
2 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
3 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
4 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
5 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
762 |
6 |
|
Melker Olsson |
2000 |
ELFSBORG |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
7 |
|
Daniel Olsson |
1996 |
LASS |
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
8 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-26 13:23:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|