Startliste for Regionsmesterskab Sjælland Nord
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland og Sigma Swim Allerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
76 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
186 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
93 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
139 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
114 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
140 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
98 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
26 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
117 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
81 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
109 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
179 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
164 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
87 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
65 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
124 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
147 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
145 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
74 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
33 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
107 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
72 |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
132 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
23 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
95 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
67 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
128 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
100 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
90 |
|
Anders Rye Gefke |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
187 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
141 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
182 |
|
Mathias Garset Petersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
155 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
17 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
180 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
62 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
116 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
129 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
122 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
97 |
|
Luca de Masi |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
176 |
|
Adam Østergaard Holst |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
101 |
|
William Stenå Pedersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
16 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
181 |
|
Mads Bruhn Aaby |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
57 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
61 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
46 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
133 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
19 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
154 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
58 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2021 19:54.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|