Program for RSK International 2021
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
133 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
136 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
125 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
GER |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
129 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
GER |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
141 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
225 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
22 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
GER |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
256 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
DEN |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
19 |
|
Marvin Beckemper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
GER |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
GER |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
24 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
52 |
|
Christopher Plangemann |
2000 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
6 |
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
123 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
124 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
114 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
46 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
270 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
DEN |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
211 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
DEN |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
229 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
213 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
DEN |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
89 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
50 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
161 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
81 |
|
Christoffer Rose Skaastru |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
47 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
45 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
36 |
|
Jannek Borgers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
120 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
119 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
177 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
72 |
|
Ian Kuprecht |
2007 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
51 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
118 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
231 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
233 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
167 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
226 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
116 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
144 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
245 |
|
Casper Clausen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
262 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
DEN |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
98 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
192 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
189 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
48 |
|
Max Strötker |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
264 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
DEN |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
169 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
67 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
104 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
101 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
63 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
271 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
DEN |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
214 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
DEN |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
178 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
277 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
DEN |
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
60 |
|
Jannes Löcken |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
158 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
100 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:23.64 |
|
|
|
64 |
157 |
|
Filip Stadnicki |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:23.96 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
65 |
165 |
|
Jakob Nielsen |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:24.52 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
66 |
25 |
|
Marten Plangemann |
|
Waspo Nordhorn |
|
1:24.59 |
|
|
|
2002 |
GER |
|
67 |
195 |
|
Lau Lamberg |
|
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
|
1:24.93 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
62 |
|
Linus Paul Tabel |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
272 |
|
Villads Birk |
2009 |
H2Odense |
DEN |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
65 |
|
Niklas Alburg |
2007 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
176 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
309 |
|
Christian Petersen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:30.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
73 |
278 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
DEN |
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
53 |
|
Malte Leander Feldhoff |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
41 |
|
Lukas Vette |
2006 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
280 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
DEN |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
168 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
69 |
|
Fynn Strootmann |
2009 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
234 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
66 |
|
Noah Hilkenbach |
2006 |
Waspo Nordhorn |
GER |
1:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
173 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
274 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
DEN |
1:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
296 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
H2Odense |
DEN |
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
279 |
|
Anton Aksel Møller Johansen |
2010 |
H2Odense |
DEN |
1:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
292 |
|
Milad Fahim |
2011 |
H2Odense |
DEN |
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
283 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
DEN |
2:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
196 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
287 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
H2Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
88 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
107 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
281 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
H2Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
290 |
|
Mike Ma Andersen |
2011 |
H2Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
82 |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
147 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
293 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
H2Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
300 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
DEN |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 08:17.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|