Program för Sigma Cup 2021 - Birkerød
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
84 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
71 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
204 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
201 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
110 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
177 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
144 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
46 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
DEN |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
205 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
255 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
179 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
47 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
207 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
154 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
85 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
24 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
214 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
67 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
143 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
202 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
70 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
91 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
49 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
55 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
90 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
247 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
139 |
|
Fride Nielsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
238 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
95 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
190 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
72 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
140 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
141 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
74 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
181 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
245 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
188 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
183 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
219 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
21 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2021 16:59.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|