Program för Äggadoppet 2.0
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 apr 2022 till den 18 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
3 |
|
Jennie Yunusova |
2009 |
ÖSTERLEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Alice Björk |
2009 |
LANDSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
5 |
|
Elisa Ungureanu |
2009 |
VALJEVIKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
2 |
|
Ellen Svensson |
2009 |
VALJEVIKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
3 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
ÖSTERLEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
4 |
|
Nelly Kindborg |
2010 |
SJÖBO SS |
2:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
5 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
YSTADS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Magdalena Banze |
2010 |
SJÖBO SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
7 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
1 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
SK RAN |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
2 |
|
Youanna Greis |
2010 |
MKK |
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
|
Sheyla Isabella Richardt |
2010 |
MKK |
1:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
SS DELFIN |
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Zoie Andersson |
2010 |
OSBY SS |
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Hilma Wendel |
2010 |
SJÖBO SS |
1:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
LANDSKRONA |
1:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
8 |
|
Sara Stråth |
2009 |
SK RAN |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
1 |
|
Alva Lavesson |
2009 |
LÖNSBODA |
1:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
|
Linda Seganti |
2010 |
SJÖBO SS |
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Saga Persson |
2010 |
LANDSKRONA |
1:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Hana Talic |
2009 |
LANDSKRONA |
1:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
5 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
MKK |
1:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Freja Cedergren |
2010 |
HS |
1:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
7 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
8 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
SK RAN |
1:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
1 |
|
Elna Påhlstorp |
2010 |
SJÖBO SS |
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
2 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
SK RAN |
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
3 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
LÖNSBODA |
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
4 |
|
Alma Lindgren |
2009 |
SK RAN |
1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
5 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
SK RAN |
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Elsa Magnander |
2010 |
HS |
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Esinetra Rrukaj |
2010 |
LANDSKRONA |
1:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
8 |
|
Laurentia Fanu |
2010 |
S 71 |
1:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
1 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
SK RAN |
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
2 |
|
Hanna Håkansson |
2009 |
ESLÖVS SS |
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
ÖSTERLEN |
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Ellen Pråme |
2010 |
HS |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
5 |
|
Chantal Wong Maspers |
2010 |
SK RAN |
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Ella Larsson |
2009 |
LANDSKRONA |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
Julie Ynner |
2010 |
MKK |
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
8 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
MKK |
1:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
1 |
|
Isabella Hansen |
2010 |
LANDSKRONA |
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Minela Causevic |
2010 |
SS DELFIN |
1:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Pixie Bertilsson |
2009 |
SS DELFIN |
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Laura Bartolek |
2010 |
HS |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Elma Sofic |
2009 |
LANDSKRONA |
1:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
6 |
|
Freja Johansson |
2010 |
SK RAN |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
7 |
|
Emma Molin |
2009 |
YSTADS SS |
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
MKK |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Märta Edelhamre |
2010 |
HS |
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
2 |
|
Selma Tretinjak |
2009 |
SK HAJEN |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
SK RAN |
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Laura Andersson |
2010 |
HS |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
MKK |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
6 |
|
Elise Henriksson |
2009 |
RINGSJÖ SK |
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
7 |
|
Astrid Fältman |
2010 |
HS |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Elisa Phu |
2010 |
MKK |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
MKK |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
SK RAN |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Saga Jaxmar |
2010 |
HS |
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
4 |
|
Ella Nord |
2009 |
OSBY SS |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Mia Maric |
2009 |
LANDSKRONA |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
LANDSKRONA |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
MKK |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
8 |
|
Nellie Andersson |
2009 |
MKK |
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-17 18:10:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|