Startliste for Lyhyen radan mestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Sekauinti Miehet 18 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
49.28 |
|
Caeleb Dressel |
|
USA |
|
11/22/2020 |
|
|
EE |
50.26 |
|
Vladimir Morozov |
|
RUS |
Eindhoven (NED) |
9/26/2018 |
|
|
SE |
52.97 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU |
Kazan (RUS) |
11/6/2021 |
|
|
SMKE |
53.22 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
SWIM (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
NSE |
53.78 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
Espoo (FIN) |
11/21/1992 |
|
|
NSMKE |
54.17 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
35 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
618 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
228 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
48 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
482 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
FIN |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
294 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Johan Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
755 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
311 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
111 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
752 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
741 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
301 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
791 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
681 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
150 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
203 |
|
Roni Severinkangas |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
364 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
758 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:08:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|