Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
ØstJunior/Senior Langbane
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride Badet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer
|
Indledende heat 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR |
2:08.84 |
|
Eyglo Osk Gustafsdottir |
1995 |
(ISL) |
Rio de Janeiro (BRA) |
10-08-2016 |
|
|
DR |
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
3 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
HOVEDSTAD |
2:41.32 |
|
|
S17 |
|
393 |
4 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
MK31 |
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
VORDINGB |
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
FR.VÆRK |
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende heat 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
GENTOFTE |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
TRITON B |
2:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
4 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
KVIK |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
5 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI-GREVE |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
6 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
LYNGBY |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
7 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
GENTOFTE |
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
8 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
MK31 |
2:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende heat 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
LYNGBY |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
FR.VÆRK |
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
KVIK |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
4 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
HERLEV |
2:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
MK31 |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
HVIDOVRE |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
7 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
MK31 |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
8 |
|
Nina Griffin |
2007 |
GENTOFTE |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende heat 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
GENTOFTE |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
SOLRØD |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
HERLEV |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
4 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
KVIK |
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
6 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØMSK |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
7 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
KVIK |
2:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
8 |
|
Molly Namensen |
2006 |
KVIK |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 08:08.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|