Program for UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Äldre Klass |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
2:04.45 |
|
|
|
|
|
68 |
Jakob Källquist |
2001 |
SWE |
S |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
2:15.69 |
|
|
|
|
|
52 |
Eskil Jonsson |
2003 |
SWE |
S |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
308 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:11.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
204 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:12.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
274 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:15.09 |
S |
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
2:19.71 |
|
|
|
|
|
130 |
Erik Pellfolk |
2005 |
SWE |
S |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
2:22.02 |
|
|
|
|
|
103 |
Linus Åkesson |
2005 |
SWE |
S |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
228 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:16.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
304 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:21.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
108 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:38.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
90 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:39.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
69 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
236 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:16.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:42.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
234 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:08.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
273 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
199 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:28.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
254 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:29.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
257 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:39.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
180 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:40.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
E |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
202 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:15.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
169 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
17 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-11 12:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|