Startliste for Regionsmesterskab Langbane, 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane, 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmmehallen, Universitetet |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
86 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
37.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
39.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
87 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
41.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
101 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
173 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
43.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
208 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
46.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
181 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
46.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
205 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
47.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
47 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
138 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
49.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
222 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
DEN |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
51 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
85 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
53.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
28 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
53.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
20 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
53.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
211 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
54.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
127 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
55.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
73 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
DEN |
55.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
16 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
56.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
209 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
207 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
DEN |
1:04.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
70 |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
DEN |
1:19.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
204 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:33.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
30 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
206 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
27 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 08:39.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|