Program för Knattesimmet 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Medley/SKU F/T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
184 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
186 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:54.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
166 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
183 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:59.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
96 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:02.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
63 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:03.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
144 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
191 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
95 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
18 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
21 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
38 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
3:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
182 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
119 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:17.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
173 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
112 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
128 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
3:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
189 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
17 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
32 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
3:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
130 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
3:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
13 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
172 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
99 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:40.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
101 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:42.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
11 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
36 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
174 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
194 |
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
8 |
|
Maija Haapala |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
170 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
108 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
12 |
|
Sara Hakonen |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
114 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
66 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
20 |
|
Henna Mäkelä |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
25 |
|
Saara Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
60 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
55 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
59 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
129 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
94 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
43 |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
98 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
54 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
118 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
168 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
105 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
109 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
111 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-05 19:57:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|