Program för Järfälla Nationella
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.36 |
|
Christopher Lindholm |
|
Väsby SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
91 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
399 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
207 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
327 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
SWE |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
503 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
542 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
153 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
256 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
459 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
499 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
147 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
383 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
386 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
486 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
413 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
212 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
434 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
208 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:37.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
123 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
9 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:52.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
310 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-07 18:17:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|