Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
SPIF |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
626 |
0 |
|
Riona Ganguly |
2009 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
1 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Iris Söderholm |
2010 |
LUDVIKA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
4 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
SALTSJÖB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
Linn Håkansson |
2011 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Julia Danielsson |
2011 |
SALA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Nelly Hård |
2010 |
SALTSJÖB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
8 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
0 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S 77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Elle Wikström |
2014 |
SK NEPTUN |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
793 |
2 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
SPIF SF |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
627 |
3 |
|
Sara Svensson |
2010 |
SPIF SF |
53.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
794 |
4 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
SPIF SF |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
5 |
|
Isabella Akhras |
2009 |
TÄBY SIM |
53.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
My Lindblom |
2011 |
SALA SS |
54.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
NJURUNDA |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
791 |
8 |
|
Ellen Bergman |
2012 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
0 |
|
Lilly Alsén |
2013 |
TÄBY SIM |
52.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
1 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
SÖDERTÖRN |
51.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
629 |
2 |
|
Tuva Holmer |
2009 |
SPIF SF |
51.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
3 |
|
Nike Bubach |
2010 |
S 77 |
50.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
4 |
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
TYRESÖ SS |
50.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
SK NEPTUN |
50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
Mira Bensryd |
2010 |
S 77 |
50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
7 |
|
Melina Sjöstrand |
2012 |
TÄBY SIM |
51.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
8 |
|
Jennifer Stålhammar Kierkegaard |
2013 |
SK NEPTUN |
52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
9 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
SÖDERTÖRN |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
0 |
|
Svea Strömwall |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
49.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
809 |
1 |
|
Frida Dunkars |
2011 |
VÄSBY SS |
49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
2 |
|
Sofia Said |
2011 |
SK NEPTUN |
48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
3 |
|
Ester Mesch |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
48.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
GRUMS SS |
47.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
5 |
|
Ellen Hultsten |
2008 |
WISBY SS |
48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
6 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
VÄSBY SS |
48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
808 |
7 |
|
Tuva Burström |
2011 |
VÄSBY SS |
48.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
8 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 |
49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
9 |
|
Sigrid Strandberg |
2013 |
LUDVIKA SS |
49.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
0 |
|
Julia Björner |
2011 |
SALA SS |
47.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
1 |
|
Julia Hurtig |
2009 |
SALA SS |
47.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
2 |
|
Felicia Tillander |
2011 |
SK ÄGIR |
47.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
3 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
SALA SS |
47.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
4 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S 77 |
46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
5 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
SÖDERTÖRN |
47.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
6 |
|
Laura Mladenovski |
2011 |
SKK |
47.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
803 |
7 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
TÄBY SIM |
47.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
8 |
|
Alice Rosenborg |
2011 |
SK NEPTUN |
47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
9 |
|
Ellie Andreasson |
2011 |
SKK |
47.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 6 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
0 |
|
Maja Wessén |
2010 |
SKK |
46.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
1 |
|
Frida Olofsson |
2011 |
SK ÄGIR |
46.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
2 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
TÄBY SIM |
46.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
719 |
3 |
|
Tuva Wålen Baardsen |
2008 |
SK Speed |
46.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
4 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
45.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
5 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
NJURUNDA |
45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
6 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
SKK |
46.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
7 |
|
Filippa Hofmann Cederquist |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
634 |
8 |
|
Judith Axelson |
2009 |
SPIF SF |
46.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
9 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
TÄBY SIM |
46.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 7 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
0 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
NJURUNDA |
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Christina Crona |
2010 |
SK NEPTUN |
45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
2 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
SÖDERTÖRN |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
SKK |
45.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
734 |
4 |
|
Josefine Maria Vik Williams |
2009 |
SK Speed |
45.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
5 |
|
Ida Persson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
45.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
6 |
|
Selma Widmark |
2011 |
UPSALA S |
45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
7 |
|
Wendela Melin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
45.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
8 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
VÄSBY SS |
45.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
622 |
9 |
|
Lilly Andersson |
2008 |
SPIF SF |
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 8 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
0 |
|
Ida Renholm |
2010 |
VÄSBY SS |
44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
708 |
1 |
|
Frida Amalie Sivle |
2008 |
Bærum |
44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
LUDVIKA SS |
44.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
SK NEPTUN |
43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
4 |
|
Julienne Falk |
2011 |
VÄSBY SS |
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
5 |
|
Astrid Hietala |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
43.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
730 |
6 |
|
Emma Skarde |
2010 |
SK Speed |
44.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
7 |
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
SK NEPTUN |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
720 |
8 |
|
Sara Skogman Elouazzani |
2009 |
SK Speed |
44.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
9 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
S 77 |
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 9 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
0 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
SKK |
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
1 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
UPSALA S |
43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
2 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
SKK |
42.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
3 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
42.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
4 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
SÖDERTÖRN |
42.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
5 |
|
Greta Adamsson |
2011 |
SPÅRVÄGEN |
42.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
6 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
TÄBY SIM |
42.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
7 |
|
Moa Thurgren |
2010 |
WISBY SS |
42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
8 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
SKK |
43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
9 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
SPIF SF |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 10 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
0 |
|
Leontien Herweijer |
2007 |
S 77 |
42.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
1 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
TYRESÖ SS |
42.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
2 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
TÄBY SIM |
41.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Wira Andersson |
2010 |
NJURUNDA |
41.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
4 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
5 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
SK NEPTUN |
41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
665 |
6 |
|
Iselin Abena Dennis Jøndal |
2009 |
Triton Lil |
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
7 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
SKK |
42.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
8 |
|
Leia Johansson |
2010 |
S 77 |
42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
653 |
9 |
|
Mathilda Orsi |
2009 |
SPIF SF |
42.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 11 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
0 |
|
Moa Manley |
2012 |
SÖDERTÖRN |
41.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
1 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
SALTSJÖB |
41.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
2 |
|
Lina Alfani |
2011 |
VÄSBY SS |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Tea Orneman |
2008 |
SKURU IK |
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
4 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
41.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
5 |
|
Saga Jägare |
2010 |
UPSALA S |
41.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
805 |
6 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
VÄSBY SS |
41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
7 |
|
Elsie Lund |
2010 |
UPSALA S |
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
8 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
VÄSBY SS |
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
9 |
|
Signe Wååg |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 12 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
0 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
SK NEPTUN |
41.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Maria Avalos |
2008 |
LUDVIKA SS |
41.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
638 |
2 |
|
Tilde Bender Johansson |
2007 |
SPIF SF |
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
3 |
|
Ester Wallström |
2009 |
UPSALA S |
40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
4 |
|
Vera Landegren |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
40.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
5 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
40.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
6 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
VÄSBY SS |
40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
7 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
SÖDERTÖRN |
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
8 |
|
Varnika Handa |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
9 |
|
Hanna Emilie Rygg-Berg |
2010 |
Triton Lil |
41.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 13 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
0 |
|
Saga Brattbakk |
2010 |
Triton Lil |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
707 |
1 |
|
Ylva Maria Rönnberg |
2009 |
Bærum |
40.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
768 |
2 |
|
Sandra Malm |
2010 |
AUD |
40.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
3 |
|
Milia Hardy |
2008 |
UPSALA S |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
SK NEPTUN |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Alma Leinder |
2010 |
SK NEPTUN |
40.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
6 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
40.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
7 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
SKK |
40.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Meya Berg |
2009 |
NJURUNDA |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
9 |
|
Vida Brink |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
40.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 14 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
571 |
0 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
SK ÄGIR |
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
673 |
1 |
|
Silja Thoresen Skinlo |
2007 |
Triton Lil |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
2 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
3 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
VÄSBY SS |
39.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
4 |
|
Patra Ariyawong |
2007 |
Triton Lil |
39.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Stella Malm |
2006 |
BORLÄNGE |
39.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
6 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
SK NEPTUN |
39.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
722 |
7 |
|
Haldis Jensen |
2009 |
SK Speed |
39.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
8 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
TÄBY SIM |
40.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
9 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
SÖDERTÖRN |
40.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 15 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
0 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
SK ENA |
39.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
705 |
1 |
|
Ida Mari Simonsen Pedersen |
2007 |
Bærum |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
2 |
|
Nicole Synnøve Knutsen |
2008 |
Bærum |
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
SKURU IK |
39.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
4 |
|
Claire Luo |
2010 |
VÄSBY SS |
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
NJURUNDA |
39.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
725 |
6 |
|
May Phan Le Nguyen |
2006 |
SK Speed |
39.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
7 |
|
Freja Malmqvist |
2012 |
SK NEPTUN |
39.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
8 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S 77 |
39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
9 |
|
Carolina Herlitz |
2010 |
SKK |
39.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 16 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
0 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
38.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
1 |
|
Julia Boman |
2008 |
SÖDERTÄLJE |
38.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
2 |
|
Ida Yao |
2008 |
LIDINGÖ SK |
38.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
714 |
3 |
|
Helene Storbråten Volden |
2007 |
Bærum |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
38.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
5 |
|
Sonja Walter |
2010 |
SK NEPTUN |
38.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
667 |
6 |
|
Kristin Lyssandtræ |
2007 |
Triton Lil |
38.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
7 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S 77 |
38.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
8 |
|
Celina Fagervik |
2007 |
Bærum |
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
9 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
38.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 17 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
0 |
|
vilma Holmer |
2011 |
SÖDERTÖRN |
38.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
NJURUNDA |
37.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
2 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
VÄSBY SS |
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
3 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Maja Englund |
2010 |
GRUMS SS |
37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
5 |
|
Tomine Berg-Ilebekk |
2008 |
SK Speed |
37.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
6 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
37.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
694 |
7 |
|
Stella Wanvik Halvorsen |
2009 |
Bærum |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
712 |
8 |
|
Katinka Mari Svenning |
2009 |
Bærum |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
9 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
VÄSBY SS |
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 18 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
742 |
0 |
|
Nora Baldersheim |
2009 |
Trondhjems SLK |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
806 |
2 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
VÄSBY SS |
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 |
37.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
SK ENA |
36.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
5 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
TÄBY SIM |
37.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
670 |
6 |
|
Hajana Monsen |
2009 |
Triton Lil |
37.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
7 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
37.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
736 |
8 |
|
Helene Elizabeth Nyheim Østeby |
2006 |
SK Speed |
37.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
9 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
BORLÄNGE |
37.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 19 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
0 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
SK NEPTUN |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
1 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
36.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
2 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
SKK |
36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
668 |
3 |
|
Pauline Elise Masiak |
2008 |
Triton Lil |
36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
744 |
4 |
|
Silje Pettersen Olden |
2009 |
Trondhjems SLK |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
780 |
5 |
|
Josefine Tønder Keul |
2008 |
LRK |
36.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
669 |
6 |
|
Eira Melhus-Tangen |
2007 |
Triton Lil |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
7 |
|
Isabel Behring |
2008 |
SKK |
36.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
36.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
9 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 20 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
563 |
0 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
ÖSMO SS |
36.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
1 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
WISBY SS |
36.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
2 |
|
Ingrid Wium Arneson |
2008 |
Bærum |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
SK NEPTUN |
35.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
763 |
5 |
|
Anni Alice Voll |
2008 |
AUD |
35.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
709 |
6 |
|
Lykke Leah Hestad Solberg |
2009 |
Bærum |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
BORLÄNGE |
36.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
NJURUNDA |
36.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
749 |
9 |
|
Elisaveta Røste |
2005 |
Trondhjems SLK |
36.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 21 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
0 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
SK NEPTUN |
35.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
35.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
2 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
SK NEPTUN |
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
715 |
3 |
|
Sunniva Antonsen |
2008 |
SK Speed |
35.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
721 |
4 |
|
Jenny Steinum Fossen |
2008 |
SK Speed |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Elma Neuman |
2008 |
NJURUNDA |
35.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
SKURU IK |
35.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
767 |
7 |
|
Emily-Pärli Jäärats |
2011 |
AUD |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
SS04 |
35.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
677 |
9 |
|
Amelia Hanna Wierzbicka |
2008 |
Triton Lil |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 22 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
0 |
|
Moa Nordström |
2007 |
SALA SS |
34.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
SALTSJÖB |
34.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
SK NEPTUN |
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
BOTK-RÖNN |
34.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
4 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
SPIF SF |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
34.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
6 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SPIF SF |
34.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
SS04 |
34.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
8 |
|
Ida Lundell |
2008 |
SALA SS |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
684 |
9 |
|
Nikoline Nørjordet Braaten |
2007 |
Bærum |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 23 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
0 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
SÖDERTÖRN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
727 |
1 |
|
Celina Pham |
2008 |
SK Speed |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
2 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
WISBY SS |
33.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
3 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
SÖDERTÖRN |
33.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
5 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
UPSALA S |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
6 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
SÖDERTÖRN |
33.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
7 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
8 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
SS04 |
34.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
9 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
34.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Final 24 (24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
0 |
|
Nadja Travar |
2007 |
SK NEPTUN |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
1 |
|
Emilia Säther |
2008 |
SKK |
33.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
687 |
2 |
|
Silva Engelsen |
2006 |
Bærum |
32.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
32.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
4 |
|
Josefin Alm |
2001 |
TYRESÖ SS |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
778 |
5 |
|
Isabella Andersen |
2009 |
LRK |
31.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
6 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
32.05 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Mira Björkman |
2010 |
BORLÄNGE |
32.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
8 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
TYRESÖ SS |
33.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
784 |
9 |
|
Albertine Isabella Stene |
2007 |
LRK |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 08:04:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|