Program för Farum Cup 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
FarumCu |
1:51.44 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
Swim Team Taastrup (DE |
Farum (DEN) |
04-05-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
303 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
47 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
415 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
462 |
|
Tobias Moen Olsen |
2002 |
Stavanger SK |
NOR |
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
152 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
307 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
463 |
|
Stian Aleksander F. Pettersen |
2003 |
Stavanger SK |
NOR |
2:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
457 |
|
Olav Eklund |
2002 |
Stavanger SK |
NOR |
2:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
226 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
342 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
225 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
144 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
57 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
325 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
231 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
286 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
400 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
425 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
179 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
230 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
440 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
331 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
309 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
219 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
372 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
176 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
332 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
343 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
52 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
159 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
53 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
8 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
349 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
38 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
329 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
181 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
346 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
39 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
321 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
36 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
454 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
345 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
160 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
330 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
59 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 16:49.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|