Startliste for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
IKAST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
4 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
5 |
|
Oskar Berg |
2012 |
BRÆDSTRUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
SKANDERBOR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Lei Andersen |
2012 |
ODDER |
3:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
659 |
3 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
AAS - Skovbakken |
3:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
4 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
AGF |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
5 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
AAS - Skovbakken |
3:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
3:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
7 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
SKANDERBOR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
8 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
IKAST |
3:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
2 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
AALBORG |
3:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
3 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF |
3:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
4 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
AGF |
3:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
3:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
6 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
NORD |
3:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
7 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
KOLDING |
3:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
8 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
AALBORG |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF |
3:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
ODDER |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
3 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
AAS - Skovbakken |
3:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
THISTED |
3:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
IKAST |
3:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
6 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
AAS - Lyseng |
3:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
7 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
AALBORG |
3:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
8 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
ÅRHUS 1900 |
3:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
1 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
BRÆDSTRUP |
3:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
IKAST |
3:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
IKAST |
3:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
4 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
AALBORG |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
5 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
ODDER |
3:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
AAS - Lyseng |
3:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
7 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
AALBORG |
3:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
8 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
AALBORG |
3:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
ODDER |
3:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
2 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
AAS - Skovbakken |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
HORSENS |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Alexander Nonbo |
2007 |
IKAST |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
5 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
NORD |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
HORSENS |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
7 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
NORD |
3:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
8 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
NORD |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
2 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
THISTED |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
3 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
AGF |
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
AALBORG |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
SKANDERBOR |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
SKANDERBOR |
2:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
7 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
AALBORG |
2:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
8 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
ST-NEPTUN |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
BRÆDSTRUP |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
AAS - HEI |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
3 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
GRINDSTED |
2:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
4 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
SØNDERBORG |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
675 |
5 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
AABYBRO |
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
6 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
AALBORG |
2:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
7 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
AGF |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
8 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
KOLDING |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
1 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
GRINDSTED |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
AAS - Lyseng |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
3 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
IKAST |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
4 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
AGF |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
5 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
KOLDING |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Albert Olesen |
2008 |
IKAST |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
HERNING |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
8 |
|
Noah Llobel |
2009 |
GRENAA |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
636 |
1 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
THISTED |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
2 |
|
Tobias Holt |
2006 |
GRINDSTED |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
IKAST |
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
AAS - HEI |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
5 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
BJERRE HER |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
KORAL |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
ODDER |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
8 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
ÅRHUS 1900 |
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
1 |
|
Simon Andersen |
2000 |
AABYBRO |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
635 |
2 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
THISTED |
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
3 |
|
Magne Andersen |
2007 |
BRÆDSTRUP |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
ODDER |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
5 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
AALBORG |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
676 |
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
AABYBRO |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
IKAST |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
8 |
|
Annas Sallam |
2008 |
BRÆDSTRUP |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
664 |
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
AABYBRO |
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
2 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
SØNDERBORG |
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Daniel Busk |
2005 |
KOLDING |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
5 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
S 68 |
2:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
6 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
SØNDERBORG |
2:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
7 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
HERNING |
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
8 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
ODDER |
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 19:39.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|