Program for SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & LASS Linköping |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 29 jun 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m ryggsim damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
27.80 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Borås (SWE) |
2017-06-30 |
|
|
SJ |
28.74 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Täby S (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2012-06-28 |
|
|
MR |
27.80 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Borås (SWE) |
2017-06-30 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
670 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Trine Forss |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
271 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
656 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
540 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
339 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
78 |
|
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
51 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
177 |
|
Emelie Ek-Wärn |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
436 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
SWE |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
275 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
428 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
513 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
Simklubben Triton |
SWE |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
33 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
SWE |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
511 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Simklubben Triton |
SWE |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
781 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
760 |
|
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S02 |
SWE |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
199 |
|
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
SWE |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
9 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
763 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
368 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
69 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
150 |
|
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
654 |
|
Tyra Rundgren |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
687 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
711 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
43.38 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
29 |
937 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
Simklubben Triton |
SWE |
50.63 |
|
S14,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-28 10:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|