Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 2 juli 2022 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & LASS Linköping |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 29 jun 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer
|
Heat 1 (10), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Leadership swimcamps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Budapest (HUN) |
2017-07-29 |
|
|
SJ |
24.63 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Eindhoven (NED) |
2012-04-14 |
|
|
MR |
23.78 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap (S |
Lindängsbadet (SWE) |
2019-06-30 |
|
|
EM |
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
34.15 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägens SF |
Malmö (SWE) |
2019-06-30 |
|
|
S9 |
30.66 |
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Borås (SWE) |
2019-02-23 |
|
|
S14 |
29.11 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Malmö (SWe) |
2019-06-30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
712 |
3 |
|
Josefine Busk |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
40.41 |
S |
S14 - 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
713 |
4 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
39.24 |
|
S7 - A, 12 |
|
505 |
5 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
26.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 2 (10), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
706 |
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
SPÅRVÄGEN |
32.14 |
|
S9 - A, 12 |
|
10 |
2 |
|
Matilda Stenberg |
2001 |
ELFSBORG |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
3 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
MKK |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
4 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
SK NEPTUN |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
HS |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
665 |
6 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
SS04 |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
740 |
7 |
|
Elin Gunnarsson |
2002 |
LASS |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 3 (10), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
29.78 |
|
|
S14 - 0 |
|
226 |
2 |
|
Tea Gladher |
2000 |
LASS |
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
4 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
5 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
POSEIDON |
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
SKK |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 4 (10), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
688 |
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
2 |
|
Carin Klasson |
1995 |
SÖDERTÖRN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
3 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
SK NEPTUN |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
4 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
JÖNKÖPING |
25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
5 |
|
Sofia Henell |
1997 |
LASS |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
6 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
7 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
HS |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
717 |
8 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
FALKENBERG |
36.80 |
|
|
S7 - 0, 3, 5, 12 |
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 5 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
937 |
1 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK TRITON |
40.39 |
|
S14 |
|
754 |
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
NJURUNDA |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
3 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
TÄBY SIM |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
639 |
4 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
VÄSTERÅS |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Emelie Ek-Wärn |
2004 |
LANDSKRONA |
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
734 |
6 |
|
Linnéa Lindh |
2003 |
LANDSKRONA |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
711 |
7 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
37.21 |
|
S7 - A, 12 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 6 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
764 |
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
SKK |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
687 |
3 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
TRELLEBORG |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
777 |
4 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
TÄBY SIM |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
739 |
5 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
LASS |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
6 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
SK NEPTUN |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
794 |
7 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
SS04 |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
788 |
8 |
|
Ellen Havskog |
2005 |
VÄXJÖ SS |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 7 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
696 |
1 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
KIVIKS SK |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
SK LAXEN |
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
771 |
3 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK TRITON |
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
4 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
SK LAXEN |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
5 |
|
Hannah Fritz |
2003 |
SK LAXEN |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
ELFSBORG |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
718 |
7 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
ELFSBORG |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
733 |
8 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
KUNGSBACKA |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 8 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
2 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
SK RAN |
27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
3 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK TRITON |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
666 |
4 |
|
Thea Bergström |
2007 |
SS04 |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
5 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
589 |
6 |
|
Linnea Haraldsson |
2005 |
HVETLANDA |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
7 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
KARLSTAD |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
8 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 9 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Amanda Cederqvist |
2005 |
GÖTEBORG |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
648 |
2 |
|
Towe Andersson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
3 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
578 |
4 |
|
Filippa Sjögren |
2006 |
VARBERG |
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
FALKÖPING |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
682 |
6 |
|
Yelizaveta Savenok |
2005 |
UDDEVALLA |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
7 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
GÄVLE SS |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Siri Lindén |
2005 |
KARLSKRONA |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m frisim damer |
Heat 10 (10), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
TYRESÖ SS |
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
2 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
TÄBY SIM |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
TÄBY SIM |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
ELFSBORG |
25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
636 |
5 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
7 |
|
Maxine Egner |
2004 |
VÄSBY SS |
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
8 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
LULEÅ SS |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|